Motor sporlarının en tepesi konumundaki Formula 1, son yıllarda ABD'deki popülerliğini arttırmaya devam ediyor. ABD halkının ilgisini iyice çekmeye başlayan F1, ülkede birçok yarışın düzenleneceğinin belli olmasının ardından, otomotiv devlerinin de ilgisini çekmiş durumda. Ford'un Formula 1'e girmek için adımlarını atmaya başladığı son dönemde, bir diğer dev şirketten de haber geldi.

Cadillac ve eski Formula 1 pilotu Michael Andretti’nin Formula 1’e tamamen yeni bir takımla giriş yapmayı planladığı açıklandı. Andretti ve General Motors ikilisi, planları ile ilgili ilk bilgiler paylaşıldı.

Takımın adı ‘Andretti Cadillac’ olacak

ad00c88f0de43c5a871d0674205474fb7043425e

Formula 1 takımı çalışmaları hakkında konuşan Andretti, Formula 1'e ne zaman gireceklerini bilmediklerini söyledi. Andretti'nin açıklamaları şöyle:

“Her şey ilgi beyanına, bunun ne kadar süreceğine ve o noktada nerede olduğumuza bağlı olacak. Fakat pistte olmanın mantıklı olduğunu düşündüğümüz anda yarışmaya başlayacağız.”

Dünyanın en değerli 10 otomobil markası açıklandı! Zirvede bir ilk... Dünyanın en değerli 10 otomobil markası açıklandı! Zirvede bir ilk...

Cadillac ve Andretti ortaklığındaki takımın Formula 1'e girişi onaylanması durumunda takımın adı ‘Andretti Cadillac’ olacak. Takım, Formula 1 sezonlarında rekabet eden 11. takım olacak.

Ford gözünü Formula 1'e dikti! Şampiyon ile görüşme halinde Ford gözünü Formula 1'e dikti! Şampiyon ile görüşme halinde

Resmileşti: Audi, Sauber ortaklığıyla Formula 1'e katılıyor Resmileşti: Audi, Sauber ortaklığıyla Formula 1'e katılıyor