Oyunun çıkış tarihi başlangıçta 7 Mayıs olarak belirlenmişti, ancak bu tarih daha önce Mart 26'ya ertelenmişti. Şimdi ise, hayranların sabırsızlıkla beklediği bu oyun, 3 Eylül'e kadar ertelendi.

Prison Architect 2'nin tüm platformlar için sertifikalandırılmış sürümlerinin olmasına rağmen, geliştirici ekibin Double Eleven, bazı beklenmedik teknik sorunlarla karşılaştığı ortaya çıktı. Bellek kullanımı ve minimum sistem gereksinimleri gibi bazı önemli sorunlar çözülmesi gereken öncelikli konular arasında yer alıyor. Ekip, bu sorunların çözümü için gayret gösterse de, yeni teknik engellerle karşılaşması ve artan sayıda çökme yaşanmasıyla karşı karşıya kaldı.

Sony'den PS5 kullanıcılarını konsola davet edecek yeni özellik! Sony'den PS5 kullanıcılarını konsola davet edecek yeni özellik!

Bu ek geliştirme süresi, hapishane yönetim simülasyonunun istikrarını artırmak ve bazı özelliklerini daha da geliştirmek için kullanılacak. Paradox Interactive, oyunculara geliştirme sürecine daha fazla içgörü sağlamak amacıyla ek geliştirici günlükleri ve yayınlar düzenleyecek. 25 Nisan'da yapılacak olan bir yayınla bu süreci yakından takip edeceklerini duyurdular.

Paradox, ön sipariş veren konsol oyuncularının platform politikalarına göre otomatik olarak iade alacaklarını belirtti. Ancak oyuncuların tekrar ön sipariş bonusu almak için Prison Architect 2'yi yeniden satın almaları gerekecek. Steam oyuncuları ise iade talebinde bulunabilirler.

Bu duyuru, Colossal Order stüdyosunun Cities Skylines 2 için yayınlanan ilk varlık paketinin fiyatıyla ilgili geri ödeme yapacağını açıklamasından bir gün sonra geldi. Varlık paketi işlevsel olsa da, topluluk içinde içeriğin fiyatına göre yeterli olmadığına dair bir görüş birliği oluşmuştu.

Editör: Enes Sapmaz