Uygulama Şubat ayında başlatılmasına rağmen, nasıl kullanılacağı konusunda henüz pek çok detay bulunmamaktadır. Microsoft, takvim görünümünden "toplantılara katılma ve arama yapma" imkanı sunulacağını belirtmiştir. Ancak hizmetin mesajlarla entegre olup olmayacağı veya dosya ve veri işbirliği gibi diğer Teams özelliklerini içerip içermediği konusunda bilgi bulunmamaktadır. Tabii ki, otobanda rastgele iş dosyalarıyla uğraşmanın en iyi zaman olmadığını belirtmek gerekir.

wwwwwqqqqq

Microsoft veya Google, Teams'in Android Auto için neden bu kadar geç bir tarihte piyasaya sürüldüğü konusunda herhangi bir bilgi sunmamıştır. Google, aynı zamanda I/O 2023'te Zoom ve Webex için Android Auto entegrasyonunu da duyurmuştu. Her iki yazılım da platformda Eylül ayında kullanıma sunuldu. Android Auto, ayrıca The Weather Channel ve YouTube gibi uygulamalara da sahiptir. Platform, yolcu veya araç park edildiğinde oynanabilen oyunlar bile sunmaktadır; bunlar arasında Solitaire ve Beach Buggy Racing 2 adlı basit bir yarış oyunu bulunmaktadır.

Otomotiv sektörü mart ayı ihracatında rekor kırdı Otomotiv sektörü mart ayı ihracatında rekor kırdı

Google, Android Auto'nun şu anda 200 milyon araçla entegre olduğunu belirtiyor, bu nedenle Microsoft Teams'in eklenmesi kesinlikle memnuniyet verici bir gelişme. Aynı zamanda, şirket, Android Auto uygulamasının aksine tam teşekküllü bir bilgi eğlence işletim sistemi olan Android Automotive'in benimsenme oranının geçen yıl içinde patladığını belirtti. Otomobil üreticileri, dahili bilgi eğlence sistemlerini Google'ın işletim sistemine tercih etmeye başladıkça, şirketin platformunu benimseyen şirketler arasında Chevrolet, Volvo, Polestar, Honda, Renault ve hatta GM gibi markalar bulunmaktadır.

Editör: Enes Sapmaz