8 saat önce Oyun

NVIDIA'nın bulut oyun hizmeti GeForce Now, oyun kütüphanesini genişletiyor ve World of Warcraft (WoW) hayranları için heyecan verici bir haber var. GeForce Now, WoW Classic, Dragonflight ve kısa süre önce piyasaya sürülen Cataclysm Classic gibi çeşitli WoW sürümlerini ekliyor.

8 saat önce Dijital Platformlar

Netflix, 'Carmen Sandiego' ve 'Sonic Prime' gibi popüler animasyon dizilerini yapan stüdyo ile birlikte, Minecraft'a dayanan bir animasyon dizisi geliştiriyor.

1 gün önce Donanım

Samsung, Galaxy Watch'a bu yılın ilerleyen dönemlerinde yapay zeka destekli yeni sağlık ve fitness özellikleri ekleyeceğini duyurdu. Şirket, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kişiselleştirilmiş sağlık skorları, uyku göstergeleri ve önerilen antrenman rutinleri gibi cihaz içi yapay zeka özelliklerini tanıttı.

2 gün önce Telefon

Apple, iPhone deneyimini biraz daha eğlenceli hale getirmeye hazırlanıyor. Mark Gurman, WWDC'de gelecek ay tanıtılması beklenen yeni özellikler arasında yapay zeka destekli emojilerin olacağını belirtti.

2 gün önce Şirket Haberleri

Opera, kullanıcılarına OpenAI'nin büyük dil modellerinin (LLM'ler) yeteneklerinden faydalanma imkanı sunuyor. Ancak şimdi şirket, Google ile iş birliği yaparak Gemini AI modellerini de Aria'ya entegre ediyor. Opera'ya göre, Composer AI motoru, kullanıcının sorgusuna dayalı olarak niyetini işleyebilir ve her bir görev için hangi modeli kullanacağına karar verebilir.

4 gün önce Bilim

Yeryüzünün denizlerinde yaklaşık 478 milyon yıl önce yaşayan küçük, segmentli bir yaratık, örümcekler, akrepler ve nal şeklindeki yengeçlerin en eski atası olarak tanımlandı. Setapedites abundantis adı verilen bu minik canlı, günümüz Fas'ını kaplayan okyanuslarda 5 milimetre uzunluğunda yaşamıştı.

5 gün önce Dijital Platformlar

YouTube Music, kullanıcıların bir şarkıyı mırıldanarak, söyleyerek veya bir enstrümanla çalarak bulmalarına olanak tanıyan heyecan verici yeni bir özelliği kullanıma sundu. 9to5Google'ın haberine göre, Mart ayından beri test aşamasında olan bu beklenen araç artık kullanıcılarla buluşuyor.

6 gün önce Oyun

Netflix'in mobil oyun kütüphanesi, 25 Haziran'da Android ve iOS cihazlara çıkacak olan Cozy Grove: Camp Spirit ile genişlemeye devam ediyor. 2021'de büyük beğeni toplayan Cozy Grove oyununun devamı niteliğindeki bu yapım, Netflix'in 2022 yılında satın aldığı Spry Fox stüdyosundan çıkan ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

1 hafta önce Telefon

Popüler arayan kimliği uygulaması Truecaller, Microsoft ile yaptığı iş birliği sayesinde kullanıcılarına kendi sesleriyle çalışan bir yapay zeka asistanı oluşturma fırsatı sunuyor. Truecaller, 2022'de kullanıcıların aramaları yanıtlayıp tarayabilen bir yapay zeka asistanını tanıtmıştı. Ancak Microsoft'un Azure AI Speech teknolojisi sayesinde, kullanıcılar artık kendi sesleriyle özel bir dijital asistan yaratabilecekler.

1 hafta önce Bilim

Wageningen ve Leiden Üniversitelerinden araştırmacılar, mahsulleri thrips gibi zararlı böceklerden koruyan yenilikçi bir yapışkan madde geliştirdi. Bu madde, kimyasal pestisitlere doğal bir alternatif sunuyor.