13 saat önce Oyun • Dün 17:21

Stratejik bir hamleyle oyun içeriklerini geliştirmeyi hedefleyen Netflix, Rockstar Games'in ünlü yapımı Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition'ı mobil oyun yelpazesine ekleyeceğini duyurdu. Bu önemli kazanım, 14 Aralık'tan itibaren Netflix abonelerine App Store, Google Play ve Netflix mobil uygulaması üzerinden Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas gibi ikonik GTA başlıklarına erişim sağlayacak.

13 saat önce Siber Güvenlik • Dün 16:43

Son bir güncellemeyle, Google, Mac, Linux ve Windows kullanıcıları için kritik bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Google'ın Tehdit Analiz Grubu (TAG) tarafından 24 Kasım'da keşfedilen CVE-2023-6345 adlı zero-day açığını düzeltmeyi amaçlayan güncelleme, "CVE-2023-6345'in vahşi doğada bir sömürüye maruz kaldığının farkında" açıklamasını içeriyor.

1 gün önce Dijital Platformlar • 29 Kasım 2023 - 17:23

Her yıl Aralık ayına yaklaştıkça, Spotify, son 12 ay içinde en çok dinlediğiniz sanatçıları, türleri, şarkıları ve podcast'leri ortaya çıkarıyor. 2023 yılına ait olan bu akış servisi Wrapped yılsonu incelemesi, bugün Spotify uygulamasında tanıtıldı ve alışılageldik hikaye tarzı formatıyla birlikte taze bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

1 gün önce Oyun • 29 Kasım 2023 - 17:10

Capcom'un Dragon's Dogma için bir devam oyunu üzerinde çalıştığını doğrulamasının üzerinden bir yıldan fazla bir süre geçtikten sonra, nihayet bir çıkış tarihi belirlendi. Capcom, Dragon's Dogma 2'nin 22 Mart 2024'te Xbox Series X ve Series S, PlayStation 5 ve PC platformlarında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ayrıca, devam oyunundan ne bekleyeceğinizi daha iyi gösteren yeni bir fragman da yayınlandı.

2 gün önce Bilim • 28 Kasım 2023 - 17:17

Evrenin sonsuzluğu, sırlarını ortaya çıkarmaya devam ederken, merak uyandıran bir soru hala cevapsız: En büyük gezegen hangisi? Şaşırtıcı bir şekilde, bu sorunun cevabı belirsizliğini koruyor ve birden fazla aday, gezegen boyutlarımızı anlama şeklimizi sorguluyor. İşte, şuana kadar insanoğlu tarafından keşfedilen en büyük gezegen...

2 gün önce Şirket Haberleri • 28 Kasım 2023 - 16:47

Google, kullanıcılarının Drive platformunda rapor ettiği endişe verici bir sorunu şu anda araştırıyor. Bazı kullanıcılar, dosya ve klasörlerinin gizemli bir şekilde kaybolduğunu bildirerek, önemli verilere aylarca hatta yıllarca erişim sağlayamıyor. Büyük teknoloji şirketi, sorunun Drive for Desktop uygulamasıyla ilişkili olabileceğini kabul etti.

4 gün önce Bilim • 26 Kasım 2023 - 17:34

Texas Üniversitesi'nde yapılan yeni bir araştırma, bakterilerin özellikle E. coli'nin, davranışlarını belirlemek ve gelecek nesillere aktarmak için demir seviyelerini kullanabildiğini gösteriyor. Bu dikkat çekici keşif, bakteriyel enfeksiyonlar ve antibiyotik direnciyle mücadelede yeni stratejilerin geliştirilmesine olanak tanıyabilir.

4 gün önce Bilim • 26 Kasım 2023 - 17:26

NASA, önümüzdeki günlerde güneş lekelerinde bir artış ve bir dizi koronal kütle atımının (CME) beklenen salınımı konusunda bir uyarı yayınladı. EarthSky'e göre bilim insanları, G1 manyetik fırtınalar olarak bilinen Dünya'nın manyetik alanındaki bozuklukları tespit etmişlerdir. Bu fırtınalar, gezegenin manyetik alanındaki geçici bozuklukları temsil eder.

5 gün önce Sosyal Medya • 25 Kasım 2023 - 17:23

COVID-19 pandemisi nedeniyle artan sanal toplantı kullanımının potansiyel sağlık etkileri konusunda bilim insanları uyarıyor. Yapılan bir araştırma, bu platformların aşırı kullanımının zihinsel ve fiziksel zorlamalara, artan stres ve beyin ile kalp üzerindeki yüklenmeye neden olabileceğini ortaya koyuyor.

5 gün önce Bilim • 25 Kasım 2023 - 16:58

Yapılan çığır açıcı bir çalışmada, araştırmacılar derin uzay görevleri ile erkek astronotlar arasında ereksiyon sorunları riski arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koydu. Çalışma, özellikle uzaya planlanan insanlı görevlerin önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek olması nedeniyle astronotların Dünya'ya dönüşlerinde cinsel sağlıklarını yakından izlemenin önemini vurguluyor.

Yükleniyor...
Son Haberler