Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'nden gelen bir bildiriye göre, gaz pedalının kapağı yerinden çıkabilir ve aracın iç kenarına sıkışarak gaz pedalının kontrol edilememesine neden olabilir. Bu sorun, sürücünün pedalı bırakmasına rağmen aracın tam güçle hızlanmaya devam etmesine yol açabilir.

Tesla, araçlarını fabrikaya geri çağırdı! Gevşeyen süspansiyonlar yola düşme riski taşıyor Tesla, araçlarını fabrikaya geri çağırdı! Gevşeyen süspansiyonlar yola düşme riski taşıyor

Tesla, bu sorunla karşılaşan Cybertruck sahiplerine ücretsiz olarak tamir ve değişim hizmeti sunacak. Geri çağırma süreci hakkında araç sahiplerine Haziran ayında bilgilendirme yapılacak. Ancak, etkilenen sürücüler, araçlarının hemen onarılması için Tesla'nın müşteri hizmetleri numarasını arayabilir ve SB-24-33-003 numaralı geri çağırma referansını kullanabilir.

Son zamanlarda Cybertruck sahiplerine teslimatların ertelendiği bildirildi ve bu gecikmenin hız pedalındaki sorunla ilgili bir geri çağrının yapılmasından kaynaklandığı iddia edildi. Tesla, bu sorunun yanı sıra maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmak amacıyla iş gücünün yüzde 10'undan fazlasını işten çıkardığını açıkladı.

Editör: Enes Sapmaz