CES 2023 (Tüketici Elektroniği Fuarı) ABD'nin Las Vegas şehrinde başladı. Fuarda otomotiv şirketlerinden, yazılım devlerine kadar birçok büyük marka yenilikçi teknolojilerini tanıtıyor. Türkiye'nin ilk yerli otomobilini yakında yollarda görmemizi sağlayacak olan Togg (Türkiye’nin Otomobil Girişimi Grubu) da katılımcılar arasındaydı.

Togg, YouTube kanalı üzerinden 'Get Togg'ether' başlıklı bir canlı yayında sürdürülebilir ve bağlantılı mobilite vizyonu hakkında yeni duyurular paylaştı. İşte Togg'un yeni konsept cihazı Beynod X ve diğer önemli detaylar...

Togg'un yeni konsept cihazı Beyond X

Togg CEO'su Gürcan Karakaş son iki ayda Togg'da yaşanen gelişmeleri anlattı ve çok merak edilen Togg C-SUV modelinin ön siparişi ile ilgili bilgi verdi. Ayrıca Karakaş'ın konuşmasının ardından ise Pininfarina ortaklığı ile tasarlanan Beyond X kapsülünü gösterdi. 

Togg, CES 2023'te 'Dijital Mobilite Bahçesi' ile yer alarak ziyaretçilere sürdürülebilir ve bağlantılı bir mobilite geleceğini deneyimletmeye çalıştı. CES 2023 fuarında Togg'un bulunduğu bölümde dev bir LED ekran bulunuyordu. İlk kez gösterilen Beyond X'in de kişiselleştirilmiş mobilitenin geleceğini sıra dışı bir şekilde duyuları harekete geçirerek deneyimlemeyi sağlayacağı belirtildi.

8f59639994e9b994bd4c91a786c62cccf00c44df

Beyond X ile ilgili Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Duyuları harekete geçiren sıra dışı dijital bir deneyim… Mobilitenin yarından sonrası! Beyond X" ifadelerine yer verildi

Togg'un Trumore uygulaması 1 milyon kullanıcıya ulaştı Togg'un Trumore uygulaması 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Togg C-SUV için nasıl ön sipariş verilecek?

CEO Gürcan Karakaş, yakın zamanda başlayacak olan Togg C-SUV ön siparişleri konusunda da bilgi verdi.  CEO, yakında detayları açıklayacaklarını belirtirken otomobilin dünya çapında yenilikçi bir yöntemle ön siparişe sunulacağını ifade etti. Karakaş, kullanıcıların Togg'un mobil uygulaması Trumore üzerinden katılabilecekleri bir yarışma ve kura yöntemiyle ön sipariş verme hakkını elde edebileceklerini söyledi ve şunu ekledi:

"Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına özel olarak üreteceğimiz ve açık artırma ile satışa sunacağımız NFT koleksiyonu ise akıllı cihazın ön siparişine katılma hakkı ve sıralama önceliği sunacak."