Tesla, Cybertruck'ları geri topluyor! Gaz pedalı sürüş sırasında takılma yapıyor... Tesla, Cybertruck'ları geri topluyor! Gaz pedalı sürüş sırasında takılma yapıyor...

Formula 1'in internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Audi'nin Sauber'den hisse satın aldığı ve fabrika takımı olarak 2026 sezonuyla birlikte Formula 1'de yer alacağı belirtildi.

Audi'nin Formula 1 çalışmalarından sorumlu yöneticisi Oliver Hoffmann açıklamasında, anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Harika ve ilgi çekici bu projeye dahil olduğumuz için çok mutluyuz. Sauber'i önceki işblirliklerimizden tanıyoruz ve güçlü bir ekip oluşturacağımıza inanıyoruz." dedi.

Sauber yöneticisi Finn Rausing ise açıklamasında, "Audi, Sauber için en iyi stratejik partner. Aynı değerleri ve vizyonu paylaşıyoruz. Ortak hedeflerimize ilerlemek, güçlü ve başarılı bir ortaklık yaratmak için sabırsızlanıyoruz." dedi.

oliver-hoffmann-head-of-techni

Sauber, 2023 yılında da Alfa Romeo adı altında yarışmaya devam edecek. Takımın 2024 ve 2025 sezonlarında da Alfa Romeo ile yaırşması bekleniyor. Mevcut sponsorluk anlaşmaları kapsamında Alfa-Romeo, Ferrari'nin ürettiği güç üniteleriyle yarışmaya devam edecek.

Açıklama yapılmıştı

Audi, geçtiğimiz ağustos ayında yaptığı açıklamayla, 2026 sezonundan itibaren Formula 1 Dünya Şampiyonası'na motor tedarikçisi olarak katılacağını duyurmuştu.

Editör: Burak Karahan