Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından belirtilene göre, bu geri çağırma, bir çarpışma sırasında kilidin açılması ve kapının açılma riskini artırabilecek bir kapı güvenlik sorunundan kaynaklanıyor. Bu durum, elektrikli araçların federal güvenlik düzenlemelerine uygun olmamasına neden oluyor. Üretici, sorunu çözmek için ücretsiz bir yazılım güncellemesi (OTA) yayınladı ve araç sahiplerine bilgilendirme mektuplarının Şubat ayında gönderileceği belirtiliyor.

tesla (2)-3

Bu son geri çağırma, Tesla'nın bu ayın başlarında otonom sürüş sistemine yönelik güvenlik endişeleri nedeniyle 2 milyondan fazla EV'yi geri çağırmasının ardından geldi. Şirket, sürücülerin sistemi kullanırken dikkatli olmalarını sağlamaya yönelik özellikler içeren ücretsiz bir OTA güncellemesi yayınladı.

Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor... Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor...

Tesla, güvenliği öncelikli bir konu olarak ele almaya devam ederken, araç sahiplerinin güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmaları ve gerekli önlemleri almaları önemlidir.

Editör: Enes Sapmaz