Toyota, elektrikli aracının tekerleklerinin yüksek hızlarda düşebileceği endişeleri üzerine Haziran ayında bZ4X'i modelini geri çağırmıştı. Toyota, üzgün müşterilerini memnun etmek ve araçları yollardan geri toplamak için ekstra adımlar atma kararı aldı. Electrek, Toyota'nın ABD şubelerinde bZ4X model araçlarını geri satın almayı teklif ettiğini öğrendi. Müşterilere gönderilen bir mektuba göre, arabanın durumu ve müşterilerin satıp satmama isteğine bağlı olarak satın alma işlemleri değişiklik gösterecek.

Togg C-SUV, Kuzey Marmara Otoyolu'nda test sürüşünde görüntülendi - VİDEO Togg C-SUV, Kuzey Marmara Otoyolu'nda test sürüşünde görüntülendi - VİDEO

Toyota, araçlarını geri satın alacak

Ayrıca otomobil üreticisi Toyota, hala EV (elektrikli araç) isteyen müşterileri için tazminat belirledi. Şirketin sunduğu hizmetlere göre, geçici araç için ücretsiz yakıt ve bZ4X için depolama alanıyla birlikte ücretsiz olarak ödünç araç verilecek. Ayrıca kredi, kiralama veya tam satın alma fiyatları için ekstradan 5.000 dolarlık bir destek sunulacak. Bunun yanı sıra, müşterilerin garanti ve ücretsiz EVgo şarj süreleri uzatılacak.

toyota o aracını geri satın alacak (2)

Toyota, "bir çare bulunana kadar" geri alımları ve diğer avantajları sunmaya devam edecek. Bu geri çağırma çağrısı, Subaru'nun kardeş modeli Solterra'nın ön siparişleri de kapsıyor, ancak bu SUV henüz alıcılarına ulaşmadı.

bZ4X modelinin teker sorunu ne zaman düzeltilecek?

toyota o aracını geri satın alacak (1)

Toyota'nın bZ4X tekerlek arızasını ne zaman veya nasıl düzelteceği hakkında en ufak detay paylaşılmadı. Bu da araç sahipleri için durumu zorlaştırıyor. Geri satın alma işlemleri müşterilere bir onarım için süresiz olarak beklemek yerine başka bir araç satın alma şansı veriyor. Ancak otomobil endüstrisinin arz kıtlığı, araçları değiştirmek için müşterlileri aylarca beklemeye veya ideal olmayan bir alternatife karar vermelerine neden olabilir.