Instagram'ın sahibi Meta, platformu geliştirmek için ve her geçen gün yenilikler getirmeye devam ediyor. Platforma sen gelen yenilik ise uzun hikayeler paylaşmaya izin verecek. 

Kademeli olarak kullanıma açılan özellik ile artık uzunluğu 60 saniyeyi geçmeyen bir hikaye paylaştığınızda, Instagram bunu parçalara ayırmayıp tek parça halinde yayınlayacak. Yani artık 60 saniyeye kadarki videoları rahatlıkla tek parça olarak Hikayeler kısmında paylaşabileceksiniz.

Uzun süredir test edilen özellik, kademeli olarak genel kullanıma açılıyor. Bir Meta sözcüsü, “Her zaman Hikayeler deneyimini iyileştirmenin yolları üzerinde çalışıyoruz” dedi ve ekledi, “Artık 60 saniye boyunca devam eden videoları hikayelerinizde paylaşabileceksiniz.”

Instagram-Stories

Hikayeler kısmını sıkça kullanan Instagram kullanıcıları, videoların 15 saniye sınırıyla Hikayeler'e atılabilmesini, 15 saniyeden sonra ise parçalar halinde bu hikayelerin paylaşılmasından uzun süredir rahatsız oluyorlardı. 15 saniyelik hikayelerin basit olması ve istenilenlerin paylaşılamamasından şikayet eden kullanıcıların istediği oluyor ve artık Hikayeler kısmında tıpkı Reels videoları gibi 1 dakikalık videolar paylaşılabilecek.

YouTube'da onbinlerce kişi Dünya Kupası maçı sanıp futbol oyunu izledi YouTube'da onbinlerce kişi Dünya Kupası maçı sanıp futbol oyunu izledi

Ayrıca TikTok ile rekabet etmek isteyen Instagram, Reels videolarının uzunluğunu da 90 saniyeye çıkarmaya hazırlanıyor.