Meta CEO'su Mark Zuckerberg ve WhatsApp başkanı Will Cathcart, bu heyecan verici yeniliği kendi WhatsApp kanallarında duyurdu. Önceki sürümde sadece bir mesajı sabitleme imkanı sunan WhatsApp, bu güncellemeyle kullanıcıların daha fazla esneklik ve kontrol elde etmesini sağlıyor.

Bu güncellemeyle, kullanıcılar sadece metin mesajlarını değil, aynı zamanda resimleri ve anketleri de üstte sabitleyebilecekler. Böylece, önemli adresler, tarifler veya diğer bilgileri ayrı dosyalarda saklamak zorunda kalmayacaklar.

Yapılan güncelleme ile WhatsApp Yardım Merkezi de uyumlu hale getirildi ve kullanıcılar bu özelliği nasıl kullanacakları hakkında detaylı bilgi alabilecekler.

Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm! Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm!

Bir mesajı sabitlemek oldukça basit. Mesajın üzerine basıp "sabitle" seçeneğini seçmeniz yeterli. Ayrıca, sabitleme süresini de seçme imkanınız bulunuyor. Sabitlenen mesajlar, sohbetin en üstünde 24 saat, 7 gün veya bir ay boyunca kalabilirler.

Editör: Enes Sapmaz