OpenAI kendi çiplerini üretecek! OpenAI kendi çiplerini üretecek!

Tesla'nın her yıl düzenlediği yapay zeka konulu etkinliği AI Day, bu yıl 30 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Etkinlik için basın mensuplarına gönderilen davetiyleerde, şirketin insansı robotu Tesla Bot'un çalışan bir prototipinin de bu etkinlikte karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

İki elini birleştirerek bir kalp işareti yapan insansı robotun kolları, davetiyenin görselinde kullanılmış. Her ne kadar daha önce gösterilen gibi gözükmese de bu kollar, Tesla Bot'un tanıtılacağı anlamına geliyor. Mayıs ayında Elon Musk, bir sonraki Tesla AI Day'in Ağustos ayında gerçekleşeceğini duyurmuştu, ancak şirket daha sonra Tesla Optimus olarak da anılan robotun çalışan bir prototipini hazır hale getirebilmek için etkinliği ertelemişti. 

Tesla AI Day 30 Eylül'de

tesla

Şirket tarafından hazırlanan davetiyede, "30 Eylül'de Kaliforniya'nın Palo Alto şehrinde düzenlenecek AI Day 2022'ye davetlisiniz. Full Self-Driving (Tam Otonom Sürüş), Tesla Bot, Dojo ve daha fazlası dahil olmak üzere Tesla'nın yapay zeka alanındaki en son gelişmeleri hakkında bilgi edineceksiniz" ifadelerine yer verdi.

Davetiyelerin gönderilmesinden sonra ise, Tesla'nın web sitesinde, şirketin rutin ve sıkıcı görevleri yerine getirmek üzere üretim tesislerinde binlerce insansı robot kullanmayı planladığını ortaya koyan iş ilanları yayınlandı.