Meta'nın Threads uygulaması, genellikle Twitter'a rakip olarak görülüyor. Ancak Threads kullanıcıları, Meta'nın uygulamasının gerçek zamanlı bilgi konusunda henüz Twitter kadar iyi olmadığını belirtiyorlar. Uygulamanın mevcut algoritması, hem eski hem de yeni gönderileri birlikte sunuyor ve yakın zamanda eklenen popüler konular özelliği ise sadece beş konuya yer veriyor. Ancak, uygulamanın gerçek zamanlı bilgi sağlama konusunda daha iyi hale geleceğini uman kullanıcılar için Meta'nın bu yeni testi olumlu bir adım olarak değerlendiriliyor.

Uygulama, kullanıcıların arama sonuçlarını en yeni gönderilere göre filtreleyebileceği yeni bir arama özelliğini deniyor. Threads'in üst düzey yöneticisi Adam Mosseri, bu değişikliği doğruladı. Mosseri, "Gerçek zamanlı olarak ilgili arama sonuçlarını bulmayı kolaylaştırmak için bu özelliği küçük bir kullanıcı grubuyla test etmeye başladık" dedi.

Bu değişiklik, uygulamanın haber veya güncel olaylar hakkında gönderilere daha hızlı ve etkin şekilde ulaşılmasını sağlayabilir. Bununla birlikte, özelliğin ne kadar faydalı olduğu, Meta'nın bu filtreyi platformdaki tüm konular için kullanıma sunup sunmadığına bağlı olacaktır.

Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik! Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik!

Mosseri'nin özellikle NBA Threads topluluğunu teşvik ettiği göz önüne alındığında, bu toplulukta zaman filtreleme seçeneği mevcut olabilir. Ancak, diğer güncel konular hakkında daha az hevesli olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl, Mosseri, "sert haberleri" teşvik etmeme eğiliminde olduğunu söylemişti.

Meta, Threads'te politik içerikleri önerilerden kaldırdığı, arama sonuçlarını engellediği ve "potansiyel olarak hassas" konuları, örneğin aşılar ve COVID-19'u sınırladığı için bazı kullanıcıları rahatsız etmişti.

Editör: Enes Sapmaz