Adam Mosseri'nin paylaştığı bilgilere göre, Threads'in üzerinde çalıştığı yeni arşivleme özelliği, kullanıcıların gönderilerini istedikleri gibi yönetmelerine olanak tanıyacak. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar belirli bir süre sonra otomatik olarak gönderilerini gizleyebilecek veya istedikleri gönderileri manuel olarak arşivleyebilecekler. Instagram'da olduğu gibi, bir gönderiyi arşivlemek, onu genel görünümden gizleyecek ancak gönderi, orijinal yazar tarafından görülebilecek ve istendiğinde geri alınabilecek.

Özellik başlangıçta sınırlı bir kullanıcı grubuna sunulacak olsa da, Threads kullanıcıları bu yeni özelliğin sunduğu esneklik ve kontrolün tadını çıkaracaklar. Ancak, Mosseri'nin belirttiği gibi, özelliğin varsayılan olarak sunulmaması yönündeki kullanıcı geri bildirimi dikkate alınarak, arşivleme özelliği isteğe bağlı olarak sunulacak.

YouTube, Adblocker eklentilerden sonra uygulamalara savaş açtı! Bol reklamlı videolar geliyor... YouTube, Adblocker eklentilerden sonra uygulamalara savaş açtı! Bol reklamlı videolar geliyor...

Bu yeni özellikle birlikte, Threads kullanıcıları gönderilerini daha düzenli bir şekilde yönetebilecekler ve zaman çizelgelerini istedikleri gibi düzenleyebilecekler. Bu da platformun kullanıcı dostu deneyimini artırmaya yönelik bir adım olarak değerlendirilebilir.

Editör: Enes Sapmaz