Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu! Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu!

Bu özellik, yapay zeka ile üretilen içerikleri tanımlamayı kolaylaştırarak kullanıcıların içerik kaynağını daha iyi anlamalarını sağlıyor. Filigran, kullanıcıların kamera rulosuna kaydettiği veya platformdan dışa aktardığı görüntülerde, parlak yıldızlarla çevrili şeffaf bir hayalet simgesi şeklinde görünecek.

Snapchat'in bu adımı, yapay zeka ile oluşturulan içeriklerin geleneksel medyadan ayırt edilmesinin giderek zorlaştığı bir dönemde kullanıcılar için daha fazla açıklık sağlamayı amaçlıyor. Filigran, orijinal içerikle yapay zeka tarafından üretilen içerikleri ayırt etmeye yardımcı olacak.

snapchat para kazanma (1)

Bu yenilik, Snapchat'in halihazırda sahip olduğu yapay zeka ile ilgili özelliklerini tamamlar nitelikte. Örneğin, genişletme aracı ve kullanıcıların selfielerini yeni kimliklere dönüştüren "Rüyalar" özelliği, yapay zeka ile oluşturulan içerikleri daha önce de sunmuştu. Snapchat'in yakın zamanda kullanıma sunacağı yapay zeka filigran özelliği, yapay zeka tarafından üretilen içeriklere yönelik şeffaflık ve anlaşılabilirlik sağlamayı hedefliyor.

Editör: Enes Sapmaz