Pinterest'in yeni uygulaması: Shuffles! Ruh halini yansıtmak isteyenlere Pinterest'in yeni uygulaması: Shuffles! Ruh halini yansıtmak isteyenlere

Twitter yöneticisi Ned Segal, Donald Trump'ın yasaklı hesabı hakkında bir açıklama yaptı. Alınan kararın bir daha değişmeyeceğini kaydeden Segal, Trump yeniden başkan olsa bile hesabının yeniden açılmayacağını ifade etti.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, seçim sırasında yaptıklarıyla hafızalara kazındı. Trump, yaptığı açıklamalarda seçim sonuçlarını kabul etmediğini ve bir miting düzenledikten hemen sonra halkın ayaklanmasına neden olmuş ve Kongre Binası'na saldırmasına yol açmıştı. Trump'ın açıklamalarının daha coşkulu hale gelmesinden ve sosyal medya devlerini tetiklemesinden korkan o zamanlar başkan olan Trump'ın hesapları tek tek kapatıldı. Twitter, Donald Trump'ın hesabını kapatan şirketlerin başında geliyordu. Platform önce eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanının hesabını geçici olarak ve ardından kalıcı olarak yasakladı. Twitter yöneticisi Ned Segal, bu konuyla ilgili yeni bir açıklama yaparak bu durumun bundan sonra değişmeyeceğini belirtti.

Donald Trump tekrar aday olur ve seçimi kazanırsa bu yasak kaldırılmayacak

Segal'in açıklamasına göre Donald Trump'ın hesabının geri dönüşü yok. İleriki seçimlerde Trump aday olsa seçimi kazansa bile kararının değişmeyeceğini söyleyen Segal, Twitter politikalarının açık ve herkes için aynı olduğunu ifade ediyor. Daha önce defalarca cezai işlem uygulanan platform, inadını devam ettirmesi durumunda Türkiye'den çıkacak gibi görünüyor. Ayrıca Twitter'ın kısa bir süre önce Süleyman Soylu'nun yaptığı bir paylaşıma da kısıtlama getirmesi, ülkemizde tartışılan konulardan biri olmaya devam ediyor. Türkiye'de tartışmalı platformlardan biri olan Twitter, Eski ABD Başkanı Donald Trump'ı kalıcı olarak engelledi. Kısa süre önce hayatımıza giren Sosyal Medya Yasası olarak bilinen kanuna göre, Ülkemize temsilci ataması gereken Twitter, bu kadarı uygulamamakta oldukça ısrarcı davranıyor. Daha öncesinde defalarca cezai işlem uygulanan platform, inadını devam ettirmesi durumunda Türkiye'den çekilecek gibi görünüyor. Ayrıca Twitter'ın kısa bir süre önce Süleyman Soylu'nun attığı bir twite de kısıtlama getirmesi ülkede konuşulan konulardan biri oldu.