Son yılların en çok konuşulan isimlerinden olan Elon Musk’ın yeni projesi Starlink nedir? Uzaydan internet sağlayacak olan bu proje için Türkiye’den de ön siparişler resmen başladı. Peki Starlink nedir? Starlink’in Türkiye fiyatı ne kadar?

Tesla Motors ve SpaceX şirketlerinin sahibi ve CEO’su Elon Musk‘ın uzaydan internet projesi Starlink için Türkiye’den de ön siparişler resmen başlamış durumda. Dünya yörüngesine yerleştirilmesi beklenen 12 bin uyduluk ağ ile tüm dünyaya kablosuz şekilde uzaydan internet sağlayacak proje için başvuran kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor.

Starlink hizmeti ne kadar hızlı olacak?

Starlink projesinin internet hızının 50 Mbps ve 150 Mbps arasında olması bekleniyor. Bu sayede Dünya’nın her noktasına hızlı internet sağlanacak.

Starlink’in fiyat ne kadar?

Starlink projesinden yararlanmak için 99 dolarlık bir depozito ödemeniz gerekiyor. Ayrıca bu hizmetten yararlanmak için 499 dolar değerinde bir Starlink başlangıç kitini de satın almanız gerekli.

Türkiye’den ön sipariş nasıl yapılır?

Yapmanız gereken Starlink‘in internet sitesine girmek ve mail adresinizi belirtmek. Daha sonra konumunuzu girdikten sonra bilgilerinizi girerek “Order Now” seçeneği ile ön siparişi yapabilirsiniz. Unutmayın 99 dolarlık depozito ücreti hizmet alamamanız durumunda size geri iade edilmeyecek.

Projenin tamamlanma tarihi

Projenin tüm prosedürlerinin bitiş tarihi olarak 2027 yılı öngörülüyor. Tabi bu internet hizmetinin 2027 yılına kadar sağlanmayacağı anlamına gelmiyor. Starlink internet hizmetinin 2021 yılının sonlarında doğru Türkiye‘ye geleceği tahmin ediliyor.

OKUYUN  Türkiye’de bir ilk! Koronavirüs vakalarını tespit edebilen köpek yetiştirildi!