Apple'ın M3 çipinin, mevcut nesil Apple Silicon için kullanılan 5nm'nin yeni bir yükseltmesi olan TSMC'nin 3nm üzerine inşa edildiği söyleniyor. Mark Gurman'ın açıklamalarına göre, bu yıl dört yeni Mac'in piyasaya sürülmesini bekliyor. Bunlar arasında iki MacBook Air modeli, yeni bir iMac ve ilk Apple Silicon Mac Pro yer alacak. Bu dördünden en az ikisi bu yıl çıkacak olan M3 çipiyle gelebileceği söylendi.

Windows'a saklanmış gizli klasörler nasıl bulunur? Windows'a saklanmış gizli klasörler nasıl bulunur?

apple macbook (1)-1

M3 çipinin, ilk olarak bu yaz piyasaya çıkması beklenen 13 inç MacBook Air ile görünüre bekleniyor. MacBook Air'in ardından M3 çipi de iMac'e gelecek. Gurman'a göre, iMac geliştirmenin ileri aşamalarında ve yakında seri üretime girecek. Ancak M3 çipi hakkında pek fazla detay mevcut değil. Gurman, M3 çipinin TSMC'nin 3nm işlem düğümü üzerine inşa edileceğini söyledi. Yeni yongalarına geçişin, M3 çiple çalışan Mac'ler için verimlilik ve güçte iyileştirmeler getireceği söyleniyor.

Sadece Mac'lere değil, M3 çipi ayrıca iPad'lere de gelecek. M3 çipli iPad Pro'nun 2024'ten önce piyasaya çıkması beklenmiyor.

Editör: Enes Sapmaz