Chrome'un yeni özelleştirme ve tema özelliğini kullanmak için açtığınız yeni bir sekmede "Chrome'u Özelleştir"e tıklayın. Bu panel üzerinden gerçek zamanlı olarak tema paketlerine göz atabilir veya renkleri dilediğinizce ayarlayabilirsiniz. Ayrıca çeşitlilik istiyorsanız, özel görüntüler yükleyebilir veya GIF bir arka plan ayarlayabilirsiniz.

Tarayıcı özelleştirmesi elbette yeni değil. Ancak, diğer Chromium tabanlı tarayıcılarda bile, özelliğe erişmek için genellikle ayarların içine inmeniz gerekiyordu. Örneğin Microsoft Edge'de buna benzer tema değişiklikleri yapmak için ayarlarda bir görünüm bölümünü ziyaret etmeniz gerekir.

Samsung Galaxy Book 3 yaklaşan etkinlik öncesi sızdırıldı: İşte özellikleri ve tasarımı Samsung Galaxy Book 3 yaklaşan etkinlik öncesi sızdırıldı: İşte özellikleri ve tasarımı

Chrome güncellemesi daha fazla insanı temaları ve renkleri denemeye teşvik edecek Bu da rakiplerine tercih etmek yerine Chrome'u kullanmalarına neden olabilir. Belirtmek gerekir ki mobil cihazlara gelecek benzer bir değişiklikten söz edilmiyor.