Pahalı teknolojileri tüm kullanıcıların ulaşmasını sağlayan Çinli şirketi Xiaomiyeni cep bilgisayarını tanıttı. Xiaomi Rubik's Cube ya da Türkçesi Xiaomi Rubik Küpü olan cep bilgisayarının ikinci nesli geliyor. Bir önceki cep bilgisayarından katbekat güçlü olan ufak cihaz, ortalama ağırlığı 3 ila 4 kilo olan PC'lerin yerine geçecek.

Neslinin 2.'si olan cep bilgisayarını tanıtan teknoloji devi, cihazın teknik detaylarını da paylaştı. Xiaomi'nin alt markası olan Youpin tarafından üretilen bilgisayar, 145 gr ağırlığında ve 4 çekirdekli Intel J4125 işlemcisi taşıyor. Ayrıca Intel'in 600 ekran kartına sahip.

xiaomi  (1)

İnsan beynini taklit edebilecek yeni bir bilgisayar geliştiriliyor! İnsan beynini taklit edebilecek yeni bir bilgisayar geliştiriliyor!

USB 3.0 Tip-C destekli girişlere sahip olan cep bilgisayarı, ayrıca, HDMI, USB 3.0 Tip-A, Ethernet ve kart okuyucu yuvalarına da sahip.

Bunun yanı sıra, Xiaomi Rubik's Cube, çift bant Wi-Fi iletimini gerçekleştirebilir. 128 GB depolama alanlı versiyonunda RAM miktarı 6 GB ve 256 GB versiyonunda ise 8GB RAM ile seçeneğiyle satışa sunulacak.

Editör: Enes Sapmaz