Google, Windows 7 ve Windows 8.1 için Google Chrome desteğinin 2023'ün başlarında kesileceğini duyurdu.

Şubat 7'de yayınlanacak olan Chrome 110, Windows 7 ve 8.1 işletim sistemlerinde çalışmayacak. Google, Chrome'un eski sürümlerini hala Windows 7 ve 8.1'de kullanmaya devam edebileceğinizi belirtiyor. Ancak bu işletim sistemlerinde yeni Google Chrome sürümlerini yükleyemeyeceksiniz ve bu da yeni güvenlik güncellemelerine ulaşamayacağınız anlamına geliyor.

windows7

Google destek sayfasında, Chrome güncellemeleri alabilmeniz için Windows 10 ya da Windows 11'e geçmenizi öneriliyor. Sistemleri Microsoft'un işletim sisteminin daha yeni sürümlerini desteklemeyenler, hala Windows 7 veya 8.1'de takılı kalan işletmeler ve yeni bir bilgisayar satın almaya gücü yetmeyen kişiler için bu zor olabilir. Yine de, Google bir noktada desteği kesmek zorunda kaldı. 

Görünce "Keşke benim olsa" diyeceğiniz tamamen ekrandan oluşan klavye: Tuşlar oyuna göre değişiyor - VİDEO Görünce "Keşke benim olsa" diyeceğiniz tamamen ekrandan oluşan klavye: Tuşlar oyuna göre değişiyor - VİDEO

Google'ın zaman çizelgesinin Microsoft'un 10 Ocak'ta Windows 7 ve Windows 8.1 için desteği keseceği tarihlerle eşleşmesi de dikkat çekti.

Google daha önce Windows 7 için desteği 2021 yılında, ardından da bu yıl keseceğini belirtmişti ama bu gerçekleşmemişti. Belki de bu belirlenen tarih de ileriye ertelenir.

Editör: Burak Karahan