WhatsApp, gelecekte uygulamaya getireceği yeni güncelleme için mesaj düzenleme özelliğini üzerinde çalışıyor. Bu özellik geliştirme aşamasında dolduğundan beta sürümü için hazır değil ancak, yakın zamanda beta sürümüme gelecek.  

Mesaj düzenleme yeteneği, WhatsApp’a aslında 5 sene önce gelecektir, hatta bu özelliği Twitter sayfalarında paylaşmışlardı. Ancak daha sonra bu özellikten vazgeçildi ve kaldırıldı. 5 yıl sonra tekrar bu özelliği geliştirdikleri 31 Mayıs 2022 tarihinde geliştirdiklerini öğrendik ve birkaç ekran görüntüsü görmüştük. Bu gün paylaşılan ekran görüntüleri ile mesaj düzenleme özelliğinin artık son aşamalarda olduğunu ve eski sürümlerde kullanılmayacağını öğrendik.

WA_EDIT_TEXT_MESSAGES_ANDROID

WhatsApp son sürüm ile mesaj güncellemelerine izin verecek bir süreç için çalışmalarına devam ediyor. Eski sürüm kullanan kullanıcılar, düzenlenen bir mesajı göremeyecekler ve düzenlenen mesajın olduğu bölümde uygulamalarını güncelleştirmeleri gerektiği ile ilgili bir bilgilendirici mesaj alacaklar.

WA_EDITED_MESSAGE_ALERT_MESSAGE_BUBBLE_ANDROID-scaled

YouTube yeni arayüze geçiyor: Ambiyans modu ve daha fazlası YouTube yeni arayüze geçiyor: Ambiyans modu ve daha fazlası

WhatsApp mesaj düzenleme özelliğinin hangi şartlar altında kullanılacağı, zaman kısıtlamasının olup olmayacağı henüz bilinmiyor. 5 yıl önce vazgeçilen ve 2022 Mayıs ayında tekrar geliştirilmeye başlanan mesaj düzenleme özelliği son aşamasına geldi ama 5 yıl önce olduğu gibi son aşamada yine iptal edilebilir. Özelliğin olduğu uyumlu bir güncelleme veya geliştirme ile ilgili ek bilgiler olduğunda size yine haber vereceğiz.