Kanada’da yaşayan bir Tesla araç sahibi, 140 bin dolar değerindeki aracının pilinin bittiğini ve otomobil üreticisinin pili değiştirmek için 26 bin dolar istediğinizi söyledi. Ayrıca yaptığı açıklamada, Tesla’nın yeni pili alana kadar aracını kilitleyeceğini ve onu araçtan uzak tutacağını söyledi.

Mario Zelaya, TikTok’ta yayınladığı bir video ile aracının öldüğünü ve kilitli olduğunu söyleyen bir video yayınladı. Videonun başlığı ise şöyleydi: “Yeni bir pil için 26 bin dolar. Araba kitlendi ve geri çağırılması gerekiyor.

Zelaya, Tesla araba aküsü ile ilgili sorun yaşayan başka bir Tesla sahibine ulaştığını söyledi. “Tesla sorunları halının altına süpürmeye çalışıyor” ve “Pillerin neden bittiğine dair hiçbir açıklama yapmıyorlar” dedi.

Zelaya’yanın iddiaları bunlarla kalmadı ve Tesla sahibelerinin araçlarına bakım yaptırdıklarında, bataryanın kontrol edilmediğini ve bunu yapmak istemedikleri belirti. Aracını satmak istediğini ancak kilitli olduğu için binemediğini ve bu nedenden dolayı satamadığını söyledi.

TOGG'un fiyatı ne kadar olacak? Yerli otomobilin fiyatıyla ilgili en net açıklama TOGG'un fiyatı ne kadar olacak? Yerli otomobilin fiyatıyla ilgili en net açıklama

src_340x191tesla-nin-ucuz-model-y-versiyonu-piyasaya-adim-atiyor

Tesla ile ilgili sorunlar sadece Zelaya’nın yaşadıkları ile sınırlı değil. Norveç’te bir grup araç sahibi, Elon Musk’ın araçlarında yaşadıkları bir dizi sorun nedeni ile Ağustos ayında açlık grevine başlamıştı. Bu konu ile ilgili Tesla’dan veya Elon Musk’tan ise henüz bir açıklama gelmedi.