Bir dönemin en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan MSN Messenger’daki dürtme (titreşim) özelliğine benzer bir özellik Instagram’a geliyor.

2013 yılında kullanımdan kaldırılan ancak onun öncesinde muhtemelen herkesin kullandığı en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan MSN Messenger, birçok farklı ve yenilikçi özelliğiyle insanların ilgisini çekiyordu. MSN’in en ilginç özelliklerinmden biri de Nudge (Dürtme) ya da diğer bir adıyla ‘titreşim gönderme’ özelliğiydi.

Hatırlarsanız MSN’de birine dürtme gönderdiğimizde karşı tarafın penceresi bir anda en üste çıkar, titreşim şeklinde sayfa oynar ve ses çıkarırdı. Bu da karşınızdaki kişinin dikkatini çekmek için çok kullanılırdı.

Tersine mühendislik yaparak sosyal medya uygulamalarındaki yenilikleri ortaya çıkan geliştiricilerden olan Alessandro Paluzzi, Instagram’da bulduğu yeni “Dürtme” özelliğini paylaştı. Facebook’ta da bir dürtme özelliği olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Nasıl çalışacak?

Instagram’da yer alan dürtme özelliği DM bölümünde kullanılabilecek. Mesajlaştığınız kişinin aktiflik durumu açıksa, çevrimiçi olduğu anda sohbet ekranında “Megabayt şu an aktif. Dürt” yazıcı çıkacak ve dürtme butonuna basabileceksiniz. MSN’de titreşim (dürtme) gönderdiğimizde karşımızdakinin ekranı titriyordu. Facebook’ta ise “Arkadaşın seni dürttü” şeklinde bir bildirim gidiyordu. Instagram’da nasıl olacağıysa henüz belirsiz.

Alessandro Paluzzi, bu dürtme mekanizmasının nasıl çalışacağı şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:

“Şu anda👋emojisini gönderiyor. Ancak hemen sonra uygulama çöktüğü için, gerçekte başka ne işe yaradığını bilmiyorum.”

Instagram Hikayeler’de link ekleme etiketi gözükmüyor! Link stickerı gözükmeme probleminin çözümü

OKUYUN  Twitter'ın Instagram benzeri özelliği tepki çekti! İşte yeni akış tasarımı...