Popüler sosyal medya platformu Instagram, son dönemde geliştirmek için büyük yenilikler planladığı Instagram canlı yayınlarına iki yeni özellik daha ekledi.

Instagram’da yakın zamanda canlı yayınlara alabileceğiniz konuk sayısı 4’e çıkarılmış ve rozetler sayesinde canlı yayınlardan gelir elde etme yöntemi kullanıma sunulmuştu. Bunların ardından iki yeni özellik daha duyuruldu.

Planlama ve hatırlatıcı

Instagram’da “planlama” ve “hatırlatıcı” olarak iki yeni özellik geliyor. Artık 90 günlük bir zaman sınırı içerisinde istenilen saat ve dakikaya canlı yayın planlanabilecek. Profile giren kullanıcılar bu tarihi görebiliyor ve dilerse hatırlatıcı kurabiliyor. Ayrıca canlı yayın tarihini Hikayeler’de paylaşmak da mümkün olacak. Böylelikle kullanıcılar, takip ettiği hesapların canlı yayınlarından önceden haberdar olacak ve bildirimleri açarak yayınları kaçırmayacak.

Test yayını

Oldukça önemli olan bir diğer yeni özellik ise “test yayını” özelliği. Artık Test Yayını (Practice) özelliği ile yayına başlamadan önce konuklarla bağlantı kurabilir, ses seviyesini, aydınlatmayı, kadrajı vs. yayından önce ayarlayabilirsiniz.

Planlama ve Hatırlatıcı özelliği bugün tüm dünyada kademeli olarak kullanıma sunulmaya başlandı. Test yayını özelliği ise yakında kullanıma açılacak.

OKUYUN  Audacity alternatifi en iyi 6 uygulama