Takipçileri tarafından Coyote olarak tanınan Nathaniel Peterson, 'Koca Ayak' keşif görüntülerini YouTube kanalı Brave Wilderness'ta paylaştı.

Koca Ayak'ın kafatasını bulduğunu iddia etti!

Paylaştığı videoda maceracı Coyote, bir çamur birikintisinden hayvan kalıntılarına benzeyen bir şey çıkarırken görüldü. 

koca ayak kafatasını buldu (3)

Nathaniel Peterson, kafatasını bir nehir yatağında bulduğunu iddia etti. Ancak videoda diğer kaşifler, bu kafatasının bir ayıya ait olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu öne sürdü. Kafatasını yerden çıkardıklarında ise bu kafatasının bir ayıya ait olmadığını, bir primat kafatası olduğunu anladılar.

koca ayak kafatasını buldu (2)

YouTube kanalını da yöneten Mario Aldecoa, yaratığın 'kafasından vurulmuş' olabileceğini ve kafatasının yan tarafında büyük bir delik olduğunu belirtti. Kaşif grubunun bir üyesi bunun 'bir film dekoru' olabileceğini öne sürdü, ancak Peterson bunun bir Sasquatch (Big Foot) yani bir Koca Ayak kafatası olabileceği konusunda ısrar etti.

Coyote, Facebook üzerinden açıklamada bulundu

Maceracı daha sonra keşfin daha fazla fotoğrafını paylaşmak için Facebook üzerinden ve şunları yazdı: "Fotoğraflar kaldırılmadan ve hükümet/yetkililer çekimlerimizi durdurmaya çalışmadan önce buraya sızdırıyoruz.

koca ayak kafatasını buldu (1)

"Britanya Kolumbiyası'nda (Kanada) büyük bir primat kafatası buldum, filme çektik ve bu hafta sonu @bravewilderness'ta yayınladı. Bu sırrı birkaç hafta boyunca sakladım… EVET Kafatası bende ve şu anda primatolog incelemesini beklemek üzere güvenli bir yerde.”

Peterson, kafatasının bir ayıya ait olmadığı inancını yineledi ve açıklamasına şu sözleri ekledi: “Eminim bu resimler kaldırılacaktır… muhtemelen hükümet veya eyalet parkı yetkilileri tarafından çekilen video gibi… ama kafatası güvende. Hepinizin düşündüğü gibi olup olmadığını bilmiyorum…"

Cameron Diaz oyunculuğa Netflix'te geri dönüyor! Cameron Diaz oyunculuğa Netflix'te geri dönüyor!

asdad

İddia edilen bu keşif, izleyicilerden karışık tepkilerle sonuçlandı ve birçoğu, kaşif grubunu "Clickbait" yani tıklanma almak için görüntüleri yayınlamakla suçladı.

Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz;

[youtube-video]https://youtu.be/3oKISDukCks[/youtube-video]

Yaşanan tüm bu olayları bir derse bağladı

Tepkiler üzerine çektiği bir diğer videoda Peterson, kafatasının aslında gerçek olmadığını, bir filmden bir sahne olduğunu doğruladı. Videoyu, izleyicilere vahşi doğada tanımlanamayan bir şey keşfettiklerinde ne yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunmak için kullandığını söyledi.

koca ayak kafatasını buldu (4)

Ayrıca İzleyicilerine "Yerel bölgenizdeki yetkililerle iletişime geçin" tavsiyesinde bulundu.

Bazı YouTube kullanıcıları, Peterson'ın açıklamasından memnun değilken, diğer izleyiciler onun 'çok iyi bir mesaj'ı vurguladığını savundu.

Editör: Enes Sapmaz