Paylaşılan ilk bilgilere göre Avusturyalı kadın, 1 Temmuz Cuma günü Kızıldeniz kıyısındaki Sahl Hasheesh koyunda köpek balığı saldırısı gerçekleşmeden önce dalış gerçekleştiriyordu.

Dünyanın en çirkin köpeği: Happy Face! Dünyanın en çirkin köpeği: Happy Face!

köpek balığı saldırısı (3)

68 yaşındaki talihsiz Avusturyalı kadın, Kızıldeniz'de yaşanan köpek balığı dehşetinden sonra bir ambulansta şok geçirerek hayatını kaybetti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Mısır'daki dehşete düşmüş ailelerin önünde "kolunu ve bacağını kaybettikten" sonra kadının umutsuzca kıyıya yüzmeye çalıştığı görüldü.

Kıyıya ulaşmayı başardı

Rus turistlerin kaydettiği videoda, kan gölü içinde iskeleye geri dönmeye çabalayan kadını turistler şok içinde izledi. Hatta görgü tanıklarının açıklamalarına göre kadının bir kolunu ve bir bacağını kaybettiğini ve buna rağmen kıyıya geri dönmeyi başardığını söyledi.

köpek balığı saldırısı (1)

Ancak 68 yaşındaki yaşlı kadın hastaneye kaldırılırken yolda şok geçirerek hayatını kaybetti.

Ambulansta hayatını kaybetti

Bir yerel yerel kanalının paylaştığı haberde belirtilene göre;

"Emekli kadın, Cuma günü Hurghada beldesinin güneyindeki Sahl Hashish bölgesinde yüzüyordu. Kolunu ve bacağını koparak bir köpekbalığının saldırısına uğradı. Kendi başına kıyıya ulaşmaya çalıştı... Sağlık görevlileri geldi ve onu hastaneye götürdü. Yol boyunca doktorlar kadını canlandırmaya çalıştı, ancak kalbi yeniden çalışmadı. Kadın ambulansta şok geçirerek hayatını kaybetti"

Bölgedeki deniz aktiviteleri 3 gün boyunca yasaklandı

Paylaşılan videolar, cankurtaran veya görevli eksikliğinden yakınan Rus turistler tarafından çekildi. Videoda kadının kanlar içinde palet yardımıyla yüzerek iskeleye geri dönmeye çalıştığı görüldü. 

köpek balığı saldırısı (1)-1

Ayrıca yerel haberlere göre, Cuma günü gerçekleşen saldırının ardından, Sahl Hasheesh bölgesinden Makadi Körfezi'ne yüzme, dalış, şnorkelli yüzme ve zıpkınlı balık avlama aktiviteleri üç gün boyunca yasaklandı.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz