Milyarder Elon Musk 100 milyondan fazla Twitter takipçisi olmasına rağmen, sosyal medya platformunda garip bir şekilde sessizliğe bürünerek tweet atmayı bıraktı.

Başarıları bitmek bilmiyor

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu olmasıyla ve Twitter üzerinden yaptığı enterasan paylaşımlarla tanınan 51 yaşındaki girişimci Elon Musk, 2021'den beri dünyanın en zengin iş adamlarından biridir.

elon musk twitter (1)-2

Sayısız başarılı ticari girişimde payı olan Musk, SpaceX şirketi ile ticari bir uzay uçuşu gerçekleştiren ilk şirket olmasında büyük rol oynadı. Sadece bununla kalmayan iş adamı 1999'da PayPal'ı kurmak için Confinity ile birleşen çevrimiçi bir finansal hizmet/ödeme şirketi olan Bank X.com'u kurdu. Ayrıca eBay daha sonra ise 2002'de PayPal'ı 2,1 milyar dolara satın alması Musk'a 247 milyon dolarlık kişisel bir servet kazandırdı. Bunun yanı sıra milyarderin kurduğu diğer önemli şirketler arasında Neuralink, The Boring Company ve SolarCity gibi isimler de yer alıyor.

elon musk twitter (1)-1

Elon Musk'ın son zamanlardaki başarılarından bir diğeri ise sosyal medya devi Twitter'ın birincil hissedarı olmaya çalışması olmuştu. Ancak son zamanlarda attığı tweetlerle tanınan Musk, son bir haftadır gönderi paylaşmaması üzerine takipçilerinin aklında yeni soru işaretleri bıraktı. Peki Elon Musk neden tweet atmayı durdurdu?

WhatsApp'tan bir çok yeni özellik dolu güncelleme! WhatsApp'tan bir çok yeni özellik dolu güncelleme!

Elon Musk son zamanlarda tweet atmayı neden bıraktı?

100 milyondan fazla takipçiye ulaşmasına rağmen, milyarder iş adamı aktif olarak kullandığı sosyal medya platformunda entresan bir şekilde tweet atmayı bıraktı.

elon musk twitter (1)

Bu durumun neden kaynaklandığına dair paylaşılan haberlere göreElon MuskTwitter'ı çok fazla kullandığı için eleştiren SpaceX çalışanlarının yakın tarihli bir açık mektubundan kaynaklandığı düşünülüyor.

SpaceX, şirket kurucusu Elon Musk"Dikkat dağıtıcı ve utanç verici" olmakla suçladı.

SpaceX tarafından sızdırılan belgede, "Elon'un kamusal alandaki davranışları, özellikle son haftalarda bizim sık sık dikkatimizi dağıtan ve utandıran bir durumdur" diyerek devam ediyor.

"CEO'muz ve en önde gelen sözcümüz olarak Elon, SpaceX'in yüzü olarak görülüyor. Buna göre Elon'un gönderdiği her tweet, şirketin fiili bir kamu açıklamasıdır."

Günde 21 tweet atıyordu!

Mektubun yayınlandığı 16 Haziran'dan itibaren Musk, haftada ortalama 145 tweet ve retweet veya günlük olarak hesaplamak gerekirse yaklaşık 21 tweet attı.

SpaceX tarafından yayınlanan mektuptan beri, Musk'ın Twitter etkileşimleri yavaş yavaş azalarak en sonunda son buldu.

elon musk twitter (3)

Bu Elon Musk'ın Twitter'a ilk kez ara vermesi değil. Genellikle sadece birkaç gün platforma ara vermesi, şu anki sessizliğini yeni bir rekor haline getiriyor.

Musk'ın ortadan kaybolduğu sosyal medya platformunu 44 milyar dolar karşılığında satın alma sürecinde olması düşünülünce, tüm bunlar iş adamı için oldukça tuhaf görünüyor.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz