Ülkenin Ukrayna ile devam eden savaşını protesto etmek amaçlı Rusya'daki tüm dükkanlarını kapatan McDonald's, Rus vatandaşlarının yeni bir fast food zinciri istemesi üzerine yeni bir işletme tarafından devralındı.

Ancak görünen o ki yeni şirket Vkusno & Tochka ya da Türkçe olarak 'Lezzetli ve Tok', McDonald's'ı bir fast food favorisi yapan sağlık ve standartları korumak için mücadele etmeye başladı. Bununla birlikte yeniden markalanan ve yenilenen mağazalar McDonald's'tan satın alındı ​​ve bu yılın Haziran ayında Rus vatandaşlara gıda hizmeti vermek üzere yeniden açıldı. 

Bir günde 3 küfhamburgere rastlandı

Küflü hamburgerlerin rahatsız edici fotoğrafları sosyal medyada dolaşması üzerine Rus vatandaşlar, yeni Rus McDonald'sı boykot etmeye başladı. Ayrıca küfün yanı sıra yiyeceklerin içinde 'böcek bacakları' olduğuna dair raporlara da yer verildi.

küflü hamburger rusya mcdonaldsi (2)

Moskova ve çevresindeki 50 fast food dükkanı hakkında açıklamalarda bulunan politikacı Ksenia Sobchak şunları söyledi: "Vkusno & Tochka, küflü hamburgerler satıyor.

küflü hamburger rusya mcdonaldsi (3)

Bunun yanı sıra Ksenia Sobchak, "McDonald's'ın sağlık standartlarını en azından ürün kalite kontrolü açısından pek yerine getirmiyorlar gibi görünüyor. Bugün müşterilere satılan en az üç hamburgerin ekmeğinde küf olduğu kaydedildi.

küflü hamburger rusya mcdonaldsi (4)

Ayrıca Vkusno & Tochka'nın McDonald's'tan 'daha iyi' kalite standartları sunmaya söz verdiği belirtiliyor.

Daily Mail'in paylaştığı bilgilere göre, yeni gıda zincirinin çizburgerlerine az miktarda peynir koyduğu ve McDonald's'a kıyasla daha az ve kötü şekildeki patates kızartması sunduğu belirtildi.

Bir sosyal medya kullanıcısı, küflü hamburgerlerin fotoğraflarına tepki olarak şunları yazdı: "McDonald's ürünlerini Rusya'da yerel olarak tedarik ettiği için bu çok garip. Teorik olarak aynı ürünleri ve tesisleri kullanıyor olmalılar. Sanırım gidilen bu değişiklik, kalite kontrol standartlarını pencereden aşağı atmaktı. "

Vkusno & Tochka, yeni fast food dükkanları açıcağını söyledi

Ayrıca paylaşılan bilgilere göre imaj ve kalite kontrol değişikliğine giden fast food zinciri artık kendi ambalajlarına sahip.

McDonald's, Rusya'da ilk kez Sovyetler Birliği'nin çöküşünden kısa bir süre önce 1990 yılında ticarete başladı ve ülkede faaliyet gösteren ilk Amerikan gıda zinciri oldu.

küflü hamburger rusya mcdonaldsi (1)

McDonald's'ın aldığı bu yaptırım kararı, devam eden savaş ışığında Rusya'ya uygulayan tek Batı uygulaması değil. Bunun yanı sıra Starbucks, Coca-Cola ve Pepsi gibi diğer popüler markaların tümü ülkedeki tüm ticaretini tamamen durdurmuş durumda.

Epic Games toplam değeri 180 TL olan üç oyunu ücretsiz veriyor Epic Games toplam değeri 180 TL olan üç oyunu ücretsiz veriyor

Tüm bu mide bulandırıcı gıda standartlarına rağmen geçtiğimiz günlerde Vkusno & Tochka'nın CEO'su Oleg Paroev, 850 Rus McDonald's restoranını yeni adı altında yeniden açmayı planladığını duyurdu.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz