“PUBG: New State” in PUBG Mobile’ın yeni bir versiyonu olarak karşımıza çıkacağı resmi olarak duyuruldu. Oyunla ilgili açıklama yapan geliştirici ekip, PUBG: New State’in benzersiz grafiklere sahip olacağını duyurdu. Yayınlanan tanıtım videosu, oyunun sağladığı özellikleri ortaya koyuyor.

Kısa bir süre önce sizlerle paylaştığımız bir haberde, konsollar ve PC’ler için yeni oyunların yanı sıra dünyanın en popüler hayatta kalma oyunlarından biri olan PUBG’nin yeni bir versiyonunu yayınlayacağımızdan bahsetmiştik. Şu anda PC’ler ve konsollar için resmi bir geliştirme yok, ancak Krafton Inc., mobil oyunculara sunulacak yeni versiyonun fragmanını yayınlayarak oyundan da bahsetti.

Geliştiricinin açıklamasına göre, yeni mobil oyunun adı “PUBG: New State” olacak. Ek olarak, daha önce iddia edildiği gibi, bu oyun 2051 yılında geçecek. Bu da oyunda yeni nesil silahların, yeni araçların ve drone gibi yeni teknolojilerin bulunacağı anlamına geliyor. İşte tüm bu yenilikler paylaşılan fragmanda açıkça gösteriliyor.

PUBG: NSW için bir tanıtım afişi

Oyunla ilgili açıklamaya göre PUGB: New State yepyeni bir harita ile gelecek. Ayrıca oyunun oyun mekaniği ve grafikleri de eşsiz bir deneyim sağlayacaktır. Şirket, PUBG: New State’in grafiklerinin mobil cihazların gelişimini teşvik edeceğine ve oyun oynamak yerine hayatta kalmanın en yeni yolları deneyimleyeceklerine dikkat çekti.

Bu arada; PUBG: NSW’nin temel mantığı aynı kalacak. 100 farklı oyuncu haritaya inecek ve hayatta kalan son kişi olmaya çalışacak. Yeni oyunda sadece yeni silahlar ve teçhizatlar, yeni araçlar ve yeni görünümler sağlanacak. Zaman, oyunun popülerliğini kanıtlayacak.

PUBG: New State, Google Play mağazasında listelenmeye başladı

PUBG mobil versiyonunun yeni versiyonu iOS ve Google Play mağazasından indirilebilecek. Ancak şu anda yalnızca Android kullanıcıları oyuna ön kayıt yaptırabilir. Geliştiriciler ayrıca iOS kullanıcılarına, oyunun yakında App Store’a ekleneceğini ve iOS sistemindeki kullanıcıların ön kayıt yaptırabileceklerini belirten bir açıklama yaptı.

OKUYUN  The Walking Dead: Survivors mobil oyunu çıkıyor! İşte tarih

Yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi, ön kayıt işlemi mobil oyuncular için bazı ayrıcalıklar sağlayacak. Şimdilik, bu ayrıcalıklar sadece araba ambalajı gibi görünüyor. Ancak şirket ileride yeni avantajlar konusunda duyurular yapabilir.

Ayrıca PUBG: New State için ön kayıt yaptırmak istiyorsanız, buradaki bağlantı üzerinden Google Play Store’daki oyun sayfasına erişebilirsiniz. Oyunun web sitesini görmek istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İşte tanıtım videosu: