Mayıs ayında PUBG: Battlegrounds, oyuncuları oyunun ilk günlerine geri götürecek bir yeniliğe imza atıyor. Erangel Klasik adı verilen bu özel etkinlik, eski haritayı modern oyun deneyimiyle birleştirerek oyuncuları geçmişe doğru bir yolculuğa çıkaracak.

Krafton'un açıklamasına göre, Erangel Klasik haritası, orijinalin ruhunu ve atmosferini korurken modern geliştirmelerle donatılacak. Bu, oyuncuların PUBG'nin başlangıcındaki heyecanı tekrar yaşamalarını sağlayacak.

Eski haritaya dair özel detaylar arasında sisli ve yağmurlu hava koşulları bulunacak, bu da oyunun atmosferini daha da gerçekçi kılacak. Ayrıca, oyuncular başlangıç adasında bulunan bank silahlarıyla oyunun başında rekabet edebilecekler. Tüm silahlar, orijinal versiyona uygun şekilde geri tepme oranlarıyla ayarlanacak.

PSP oyunları iPhone'lara geliyor! PSP oyunları iPhone'lara geliyor!

Bu özel etkinlik, geçmişin anılarını canlandırmanın yanı sıra oyunculara eğlenceli ve benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Erangel Klasik, PC'de 14 Mayıs ile 28 Mayıs arasında ve konsollarda 23 Mayıs ile 6 Haziran arasında oynanabilecek. Krafton, bu özel etkinliğin detaylarını içeren güncelleme notlarının 14 Mayıs'ta yayınlanacağını belirtiyor.

Editör: Enes Sapmaz