Apple'ın Sistem Durumu web sayfasında herhangi bir sorun bildirilmemesine rağmen, bu olayın ne kadar yaygın olduğu belirsizliğini koruyor. Ancak, 9to5Mac'ten bazı çalışanların da bu sorundan etkilendiği rapor edildi.

Bir Mastodon kullanıcısı, Apple destek ekibinden bir üyenin "bazen hesabınıza rastgele güvenlik güncellemeleri eklenebileceği" bilgisini paylaştı. Reddit'te ise bir kullanıcı, Apple destek ekibinin şifresinin "gece yarısından sonra değiştirildiğini" söylediğini aktardı.

Bazı kullanıcılar, Apple kimliklerine erişim sağlayan üçüncü taraf uygulamaları için özel şifrelerini sıfırlamak zorunda kaldıklarını belirtti.

Ancak, tüm kullanıcıların şifrelerini değiştirmek zorunda kalmadığını belirtmek gerekir; Threads'te bir kullanıcı, şifre sıfırlama işleminin sadece "önerildiğini", zorunlu olmadığını bildirdi.

Google, Chrome kullanıcılarının bilgilerini çaldığını kabul etti! Google, Chrome kullanıcılarının bilgilerini çaldığını kabul etti!

Mac geliştiricisi Michael Tsai, yaşadığı sorunlarla ilgili bir blog yazısı paylaştı. Tsai, Stolen Device Protection nedeniyle şifresini sıfırlamak için bir saat beklemek zorunda kaldığını belirterek, bu güvenlik özelliğinin, iPhone sahiplerinin iCloud hesaplarını telefonları çalındığında korumak için Apple'ın yeni bir özelliği olduğunu vurguladı. Ancak, özelliğin, şifre sıfırlama işlemleri için bir saatlik gecikmenin uygulanmayacağı belirli konumları tanımadığına dikkat çekti.

Editör: Enes Sapmaz