Türkiye’nin en çok tercih edilen ikinci el araba markaları ve modelleri belli oldu. İşte Türkiye’de en çok satılan ikinci el araba markaları ve modelleri…

Yüksek vergiler, pandemi, çip sıkıntısı ve stok sorunu derken Türkiye’de araba sahibi olmak artık oldukça zorlaştı. Otomobil fiyatlarındaki artış artık absürt rakamlara ulaştı. Vatandaş ikinci el otomobillere yöneliyor ancak ikinci el pazarı da el yakmaya devam ediyor.

Peki en çok tercih edilen ikinci el otomobiller hangileri? En çok satan ikinci el arabalar hangileri?

Arabam.com’un verilerine göre Türkiye’de en çok satılan ikinci el araba markaları ortaya çıktı. Ülkemizde en çok satan ikinci el otomobil markalarında zirveyi Fiat ve Renault paylaşıyor.

En çok satan ikinci el markalar sırasıyla şöyle:

1- Fiat – Renault
2- Volkswagen
3- Ford
4- Opel
5- Hyundai
6- Peugeot
7- Toyota
8- Citroen
9- Honda

Arabam.com’un kendi sitesi üzerindeki ilanlar yardımıyla topladığı verilerle en çok satan ikinci el otomobil modelleri de belli oldu.

En çok satan otomobil modelleri iste sırasıyla şöyle:

1- Renault Clio
2- Opel Astra
3- Renault Megane
4- Ford Focus
5- Volkswagen Passat
6- Toyota Corolla

Veriler incelendiğinde vatandaşın en çok dikkat ettiği tercih unsuru ise tahmin edebileceğiniz gibi fiyat. Ayrıca kasım ayında kurda yaşanan yükseliş ve dengesizlik araç satışlarının da azalmasına neden oldu. Aracını satmak isteyen kullanıcıların ilanları kaldırdığı da belirtiyor.

 

OKUYUN  Çin’den yeni karar: Tesla’ya yasak geliyor!