Apple her yıl düzenlediği Apple Tasarım Ödülleri’nin bu yılki kazananlarını da açıkladı. Alt kategorilere ayırılan listede sınıfının en iyisi olarak gösterilen 12 uygulama ve oyun belirlendi.

Voice Dream Reader

Bu uygulama ile iki düzineden fazla dilde PDF, websayfası ya da e-kitap olsun, her türlü metin kaynağını sesli olarak dinleyebilirsiniz. Sınıfının en iyi metin seslendirme uygulaması olan Voice Dream Reader, en iyi tonlama, tını, aksan, hız gibi birçok seçenek ile geliyor.

HoloVista

Hareket kontrolü, metin boyutları, metin kontrastı, ses ve görsel efekt yoğunluğu seçenekleri gibi çok çeşitli erişilebilirlik özelliklerini destekleyen bu oyun, amaca yönelik etkileşimler ile birden fazla yolla deneyimlenebilecek şekilde oyun oynamayı sağlıyor.

Pok Pok Playroom

Pok Pok Playroom kullanıcıları iyi düşünülmüş tasarımı ve büyüleyici etkileşimleriyle etkileyen harika animasyonlara sahip neşeli bir oyun. İncelikli dokunma özellikleri ve tam yerinde devreye giren ses efektleriyle, bu uygulama her yaştaki çocuklar için uzun saatler boyunca eğlence sağlıyor, yaratıcılığı ve denemeler yapmayı ödüllendiriyor.

Little Orpheus

Oldukça zevkli bir platform oyunu olan Little Orpheus, hikaye anlatımı ve konsol benzeri deneyimiyle öne çıkıyor. Oyunun çeşitli seviyelerinde her köşede akıllıca bir sürprizle karşılaşıyorsunuz ve komik diyaloglarla neşeleniyorsunuz.

CARROT Weather

CARROT Weather eğlenceli hava tahminleri ve benzersiz görselleriyle tanınıyor. Kısa bir süre önce yapılan tasarım güncellemesiyle tüm Apple platformlarında daha basit ve daha zarif bir deneyim sunuyor. Esprili hava tahminlerinden özelleştirilebilir sağlam araç takımları setine kadar, bu uygulama sonu gelmeyen eğlencelerle dolu.

Bird Alone


Bird Alone’un keşif amaçlı etkileşimlerinde oyunun dünyasını zenginleştiren hareketler, dokunuşlar, paralaks özellikleri ve dinamik ses efektleri birlikte kullanılıyor. Oyun, akıllı bildirim entegrasyonu, grafikler ve gerçek dünyadaki hava koşullarına, mevsime ve saate göre değişen müziklerle canlılık kazanıyor.

OKUYUN  Epic Games'in Apple'a açtığı dava bugün görülmeye başlanacak

Be My Eyes

Be My Eyes, görme engelli veya görme bozukluğu olan kullanıcıların kameralarını kullanarak nesneleri dünyanın herhangi bir yerindeki gönüllülerle eşleştirerek tanıyabilmelerini sağlıyor. Uygulama 150’den fazla ülkede ve 180’den fazla dilde 300.000’den fazla görme engelli veya görme bozukluğu olan kullanıcıyı ve 4,5 milyondan fazla gönüllüyü destekliyor.

Alba

Şehir yönetimi tarafından otel yapmak için düzenlenen bir doğal koruma alanında, Alba yerel yaban hayatını koruyor, koruma alanındaki köprüyü onarıyor ve şehrin çevresindeki çöpleri temizliyor. Bu oyun aile, topluluk, aktivizm ve iyi yüreklilik hakkında bir hikaye anlatarak çevreye saygının sağladığı olumlu şeyleri gösteriyor. Oyunun indirilen her kopyası için Madagaskar’daki bir yeniden ormanlaştırma projesini desteklemek için bir ağaç dikilecek.

Loóna

Loóna dinlendirici aktiviteler, hikaye anlatımı ve atmosfer seslerinin birlikte kullanıldığı, incelikli animasyonlar içeren uyku manzarası oturumları sunuyor. Ara yüzünün her unsuru (tipi, renkleri, animasyonları ve 3D içerikleri) rahatlatıcı ve sakinleştirici bir deneyim yaratmak için titizlikle tasarlandı.

Genshin Impact

Genshin Impact’ın insanın kalbini ağzına getiren savaş sahneleri ve geniş kapsamlı manzaraları mobil oyunların görsel ufkunu genişletiyor. Oyuncular ister çamur canavarlarını yok ediyor ister deprem çağırıyor, yıldırım çaktırıyor veya alevleri veya kar fırtınalarını beslemek için bizzat rüzgarı yönlendiriyor olsunlar, hareket bulanıklığını, renk kalitesini ve çerçeve hızını anında yeniden yapılandırabiliyorlar.

NaadSadhana

NaadSadhana tüm müzik türlerinde üretim yapan ve her uzmanlık seviyesindeki müzisyenlerin müziklerini sınırsız bir şekilde icra etmelerine ve yayınlamalarına yardımcı olan hepsi bir arada, stüdyo kalitesinde bir müzik uygulaması. İlk çıkışını klasik Hint şarkılarını söyleme alıştırması yapanlara yardım eden bir uygulama olarak yapan NaadSadhana bugün yedi farklı müzik türünü destekliyor. Ve yapay zeka ve Core ML’nin yardımıyla, uygulama bir vokal bölümü doğaçlayan sanatçıyı dinleyerek notaların doğruluğu konusunda anında geri bildirim sağlıyor ve gerçek zamanlı olarak uygun bir fon müziği üretiyor.

OKUYUN  WhatsApp'tan 'Mesajı İlet' hamlesi! Kısıtlama geldi...

League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift karmaşık bir PC oyununu tam deneyimle mobil ortama taşıyor. Riot Games ekibi tarafından baştan aşağıya yeniden tasarlanan bu çok sevilen oyun, mobil ortam için özel olarak tasarlanmış gösterişli dokunmatik ekran denetimleriyle, yeni başlayanların yollarını bulmalarına yardımcı olan otomatik hedefleme sistemi, mobil platforma özel kamera ayarları ve çok daha fazlasıyla oyuncuların League of Legends evrenine tam olarak girmelerini sağlıyor.

Bu yılın kazananlarına, prestijli fiziksel Apple Tasarım Ödülleri’ne ek olarak, mükemmel uygulamalar ve oyunlar geliştirmeye devam etmeleri için, içinde donanım da bulunan bir hediye paketi sunulacak.