Bu üzücü unvanına rağmen, Happy Face'in (Mutlu Yüz) sahibi Janeda Banelly, yakın zamanda katıldığı bir programda köpeğinin çok güzel olduğunu düşündüğü belirtti ve açıklamalarda bulundu.

Gremlin karakterine benzetildi

Zoom aracılığıyla katıldığı konuşmada Bennelly, "Onu şimdiye kadar yaratılmış en göz kamaştırıcı yaratık olarak tanımlıyorum." dedi.

"Dünyanın en çirkin köpeğini unvanını söylemekten içim rahat değil, ancak o dünyanın en güzel hayvanlardan biri."

Ancak programı takip eden izleyicilerden bazıları 17 yaşındaki köpeğin gayet sevimli olduğunu düşünürken, diğerleri ise yüzünü bir Gremlin karakterine benzetti.

dünyanın en çirkin köpeği

Ayrıca köpeğinin sosyal medya üzerinden aşağılanmasına dayanamayan köpek sahibi Bennely, "Birbirimize karşı biraz daha nazik olabilirsek, dünyanın ne kadar güzel olabileceğini görebiliriz." dedi.

Elon Musk artık neden tweet atmıyor? Elon Musk artık neden tweet atmıyor?

Happy Face'in sağlık problemleri var

Röportajın ilerleyen saatlerinde Janeda Bennely, Mutlu Yüz'ü evlat edindiğinde sağlık sorunları olduğunu ve uzun süre boyunca yaşamasını beklemediğini de söyledi. 

Ayrıca Mutlu Yüz, pandemi nedeniyle ertelenen yarışmada, diğer benzersiz görünümlü köpekleri birer birer alt ederek Dünyanın En Çirkin Köpeği unvanını kazanmayı başardı.

happy face dünyanın en çirkin köpeği (1)

Dünyanın En Çirkin Köpek yarışması, dünyanın her yerinden katılan sıra dışı görünüşlü evcil köpekleri kabul ediyor.

İlk yarışma 1970 yılında düzenlendi!

Dünyanın En Çirkin Köpeği Yarışması, Sonoma-Marin Fuarı kapsamında Kaliforniya'da her yıl düzenlenen ve yarışmaya katılan köpeklerden hangisinin en çirkin olduğuna karar vermek için düzenlenen bir tür güzellik yarışmasıdır. Her Haziran ayının dördüncü haftasında düzenlenen yarışmada,“Dünyanın En Çirkin Köpeği” unvanının yanı sıra köpek sahiplerine 1.000 dolarlık bir çek ve bir kupa veriliyordu. Ancak 2017 senesi itibariyle ödül 1.600 dolara ve bir New York seyahat biletine çıkarıldı. Bununla birlikte yarışmaya  20.000–30.000 kişinin katıldığı bu fuar, tüm gün süren bir Köpek Severler Festivali sırasında düzenliyor.

1970'lerden beri devam eden yarışma, 'Dünyanın En Çirkin Köpeği' ifadesini bir ticari marka haline getirdi.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz