Bilim kurgu efsanesi Matrix serisinin yeni filmi The Matrix Resurrections ile yeniden Neo rolünde izleyeceğimiz Keanu Reeves, yaptığı açıklamayla sinemaseverleri ikiye böldü. Keanu Reeves verdiği bir röportajda Marvel Sinematik Evreni’ne katılmanın kendisi için onur verici olacağını söyledi.

Keanu Reeves’i yıllar içerisinde birçok farklı rolde gördük ve anlaşılan o ki bunların arasında Marvel Sinematik Evreni’nden (MCU) bir rol daha eklenebilir.

Esquire ile yaptığı röportaj’da, kendisine sorulan “Marvel Sinematik Evreni’ne katılmak ister misin?” sorusuna Keanu Reeves şöyle cevap verdi:

“Onur duyarım. Gerçekten harika yönetmenler ve vizyonerler var ve hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi yapıyorlar. Ölçek, hırs ve üretim açısından özeller. Bunun bir parçası olmak harika olurdu.”

Hayranları ikiye bölündü

Bu açıklamaların ardından sosyal medyada Keanu Reeves hayranları ikiye bölündü. Marvel Sinematik Evreni’ni seven Reeves hayranları bu haber karşısında oldukça keyifli göründü. Ancak Marvel dünyasına girmesinin kötü olacağını düşünen sinemaseverler bu sözleri eleştirdi.

Aslında bu Marvel dedikoduları çok yeni değil. Yılın başında resmi Marvel Entertainment Twitter hesabı, Keanu Reeves’in doğum gününü kutlamıştı. Daha sonra bu tweet’i silmişti. Bu da Keanu Reeves’in MCU’ya katılacağı yönündeki dedikoduların tepe noktaya ulaşmasına neden olmuştu.

Keanu Reeves’in yine başrolünde olacağı Matrix’in dördüncü filmi The Matrix Resurrections, 22 Aralık 2021’de vizyona girecek. Keanu Reeves ayrıca 27 Mayıs’ta vizyona girecek olan John Wick 4 ile de karşımıza çıkacak.

OKUYUN  Scarlett Johansson'dan Black Widow karakteriyle ilgili duygusal itiraf!