Dünyanın en popüler dijital yayın platformlarından Netflix’te 13 Eylül’de yayınlanan Cyberpunk: Edgerunners, birçok kişi tarafından çok beğenildi. Öyle ki 10 bölümlük aime dizisinin çıkışının ardından Cyberpunk: 2077 oyunun bile satışlarında patlama yaşandı.

Durum böyle olunca birçok insan da Cyberpunk: Edgerunners’ın 2. Sezonunu bekleyişe geçti. Dizinin arkasındaki ekip CD Projekt Red’in Japonya ülke yöneticisi Satoru Honma da animenin geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Netflix, Witcher'ın yeni animasyon filmini duyurdu! Netflix, Witcher'ın yeni animasyon filmini duyurdu!

Cyberpunk: Edgerunners 2. Sezon ne zaman başlayacak?

CD Prokekt Red Japonya yöneticisi Satoru Honma, kendisine yöneltilen Cyberpunk: Edgerunners dizisinin ikinci sezonuyla ilgili soruya sevenlerini üzecek bir cevap verdi. Honma şu an için Cyberpunk: Edgerunners hikayesine devam etmek gibi bir planları olmadığını açıkladı.

Honma yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Cyberpunk: Edgerunners ile ilgili oldukça iyi geri bildirimler aldık ve gelecekte daha fazla anime üretmek için Japon stüdyolarıyla çalışmaya devam etmek istiyoruz. Ancak açıklığa kavuşturmak gerekirse, Cyberpunk: Edgerunners bağımsız bir çalışma olarak planlandı ve bu nedenle şu anda 2. Sezon üzerinde çalışmıyoruz. Gelecekte daha fazla anime yapabilsek bile, 2. Sezon mu yoksa tamamen farklı bir şey mi olacağını bilmiyorum.”

CyberpunkEdgerunners_hack

Cyberpunk Edgerunners, Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare) tarafından yönetilen Tokyo merkezli animasyon şirketi Studio Trigger tarafından yaratıldı ve Akira Yamaoka (Silent Hill'den tanıyoruz) tarafından bestelenen orijinal bir müzik içeriyor .

Dizi, bir aydan uzun bir süredir Netflix'in küresel ilk on listesinde yer alarak ve akış platformunun şimdiye kadarki en yüksek inceleme puanlarından birini alarak yaratıcıları için büyük bir hit oldu.

Dizinin popülaritesi sayesinde Cyberpunk 2077 oyunu günlük bir milyondan fazla oyuncu sayısı artış yakaladı. 

Cyberpunk: Edgerunners'ın konusu

Cyberpunk: Edgerunners, teknoloji ve vücut modifikasyonu takıntılı bir geleceğin şehrinde hayatta kalmaya çalışan bir sokak çocuğunun hikayesini konu ediyor. Genç, siberpunk olarak da bilinen bir paralı asker kanun kaçağı olan Edgerunner olarak hayatta kalmak için mücadele eder.

CD Projekt'ten gövde gösterisi: 3 yeni Witcher, Cyberpunk 2077 devam oyunu ve yeni IP geliyor CD Projekt'ten gövde gösterisi: 3 yeni Witcher, Cyberpunk 2077 devam oyunu ve yeni IP geliyor

Editör: Burak Karahan