HBO Programlama ve HBO Drama Serileri ve Filmleri Başkanı Francesca Orsi, basın açıklamasında, "George [R.R. Martin], Ryan [Condal] ve diğer muhteşem yapımcılar, oyuncular ve ekip, House of the Dragon'ın olağanüstü ikinci sezonuyla yeni zirvelere ulaştılar," dedi.

House of the Dragon'ın 3. sezonu hakkında henüz detaylar paylaşılmadı ve yayın tarihi de belirtilmedi. Ancak, HBO gibi ağlar için dizilerin yeni sezonlarını, mevcut sezonların yayına girmesinden önce yenilemek alışıldık bir durum. Bu, özellikle The Last of Us gibi örneklerde de görüldü.

Dune 2 ertelendi! Dune 2 ertelendi!

Geçen yıl Orsi, aptığı açıklamada, House of the Dragon'ın dört sezondan fazla sürebileceğini belirtmişti. Dizinin ilham kaynağı olan "Ateş ve Kan" kitabının yazarı Martin ve dizi sorumlusu Condal, yazarlar grevi başlamadan önce dizinin sonunu tartışmayı planlıyorlardı. Bu grev, 23 Eylül 2023'te Yazarlar Birliği'nin yapay zekaya karşı koruma sağlamasıyla sona erdi.

Bu yenileme haberi, Martin'in blog yazısında HBO'nun bir başka Game of Thrones yan dizisi olan Ten Thousand Ships'e de devam edeceğini doğrulamasından iki gün sonra geldi. Martin, oyun yazarı Eboni Booth'un Kraliçe Nymeria ve Rhoynar hakkında yeni bir pilot bölüm üzerinde çalıştığını belirtti. Bu proje daha önce iptal edilmişti, ancak yeniden canlandırılıyor.

Editör: Enes Sapmaz