Polonya merkezli oyun geliştiricisi CD Projekt, hiç kuşkusuz The Witcher serisi ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlar ile şu anda dünyanın en popüler video oyun geliştiricisi şirketleri arasında. CD Projek, yeni yol haritasını duyurdu ve üzerinde çalıştığı 5 yeni oyunu açıkladı. İşte yeni oyun projelerinden bildiğimiz detaylar.

Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor

2022-10-05 09_11_51-Window

3 farklı yeni The Witcher oyunu

CD Projekt, biri bir üçlemenin ilk oyunu olmak üzere 3 farklı The Witcher oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Project Sirius: The Molasses Flood'un geliştirdiği ve CD Projekt Red ekibinin destek verdiği bir Wticher yan projesi olan bu oyun, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu bir deneyim sunacak.

Yeni Witcher üçlemesi: Polaris kod adlı oyun, yeni bir The Witcher üçlemesinin ilk oyunu olacak. Polarisin çıkışıyla birlikte 6 yıl içerisinde diğer iki oyun da beraberinde gelecek. Teknolojik açıdan ikinci ve üçüncü oyun ilk oyundan faydalanıcak, yani devam oyunlarında büyük bir teknolojik gelişme göremeyebiliriz. Bu oyunların her biri açık dünya ve hikaye odaklı olacak.

Project Canis Majoris: Daha önce de tanıtılan bu oyun, Unreal Engine 5 ile geliştirilen bir Witcher oyunu. Bu oyun CD Projekt Red'in ana Witcher oyunu konumunda olacak.

medium_2022-10-04-ca7ed6e0de

Cyberpunk 2077 devam oyunu geliyor

Orion kod adlı yeni Cyberpunk 2077 oyunu, ilk oyunun devamı olacak. İlk oyunda yaşadığı sorunları yaşamak istemeyen şirket, yeni stüdyolar kurup bu projeye atıyor. Projenin detayları henüz belli değil. Ayrıca bu yıl içerisinde ilk oyunun genişleme paketi olan Phantom Liberty çıkış yapacak.

Yeni IP: Hadar

CD Projekt'in duyurularından sonuncusu ise yeni bir oyunla ilgili. Hadar kod adı ile karşımıza çıkan yeni oyun, erken geliştirme sürecine 2021 yılında başlamış. CD Projekt, iki büyük markasının yanında yeni bir IP ile oyuncuların karşısına çıkmak istiyor.

Editör: Burak Karahan