Minecraft, resmi olarak 2011 yılında piyasaya sürüldü, ancak ilk kez 2009 yılında halka tanıtıldı. Bu yıl, Minecraft 15. yıl dönümünü kutluyor ve bu dönüm noktasının bir parçası olarak Netflix ve Mojang Studios, ikonik sandbox oyununa dayanan bir animasyon dizisi yapacaklarını duyurdu. Bilgisayar grafikleriyle oluşturulan bu animasyon dizisi, 'Carmen Sandiego' ve 'Sonic Prime' gibi Netflix animasyon dizilerinin arkasındaki Kanadalı stüdyo WildBrain tarafından geliştiriliyor.

Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek! Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek!

Minecraft Netflix (1)

Şirketler, dizinin "Minecraft dünyasını yeni bir ışıkta gösteren" yeni karakterlere dayanan orijinal bir hikaye içereceğini açıkladı. Bu ifadenin tam olarak ne anlama geldiğini, dizinin çıkışından önce yayımlanacak tanıtım ve fragmanlarla büyük olasılıkla öğreneceğiz. Netflix ve Mojang'ın yayımladığı video sadece işbirliklerini duyuruyor - dizinin, oyunda bildiğimiz Steve, creeper ve zombiler gibi karakterleri içerip içermeyeceği veya tamamen yeni karakterlerle mi karşımıza çıkacağı hakkında daha fazla bilgi için beklememiz gerekecek. Eğer uzun süredir beklenen Minecraft filmi bir gün yapılırsa, Steve’i bu uyarlamada görme şansımız olacak. Bu yılın başlarında, Deadline, Jack Black'in oyunun bloklu kahramanı olarak Jason Momoa ile birlikte başrol oynayacağını bildirmişti.

Son birkaç hafta içinde, Minecraft 15. yıl dönümünü kutlamak için ücretsiz parti eklemeleri, ücretsiz bir harita, bir pelerin ve duvar kağıtları gibi özel öğeler de yayımladı.

Editör: Enes Sapmaz