İnternetin yavaş yavaş yaygınlaştığı ilk yılları hatırlayanlar muhtemelen bilecektir; bir internet sitesine girdiğimizde arka planda bir müzik çalmaya başlardı ve birçok internet sitesi de bu müzikle karşılama olayını çok kullanırdı. Şimdi ise benzer bir özellik popüler sosyal medya uygulaması Instagram’a geliyor.

Telegram'dan iş dünyasına özel yeni özellik! Telegram'dan iş dünyasına özel yeni özellik!

Instagram ile ilgili paylaştığı bilgilerle tanınan tersine mühendislik çalışmaları yapan Alessandro Paluzzi tarafından, Instagram profillerine müzik ekleme özelliği ortaya çıkarıldı.

instagram-muzik

MySpace gibi platformlarda birinin profiline girdiğinizde çalan müziği hatırlatsınız. İşte tam da böyle bir kişiselleştirme özelliği Instagram’a geliyor. Instagram artık profil sayfalarınıza giren insanları karşılaması için bir müzik seçme imkanını sunacak. Ortaya çıkan görüntülerde, kullanıcıların Instagram profilindeki ‘Profili Düzenle’ menüsünden şarkı seçebilecekler. Ancak bunun dışında bir detay yok.  Seçtiğiniz müzik birisi sizin profilinize girdiğinde direkt olarak çalmaya mı başlayacak yoksa sadece favori müziğinizi mi gösterebileceksiniz bu belirsiz.

instagram-profil-muzik

Test aşamasında olan bu özelliğin tam olarak nasıl çalıştığı bilinmiyor. Genel kullanım için ne zaman kullanıma sunulacağı belirsiz olan profile müzik ekleme özelliği ile ilgili detaylar geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.

Instagram arama haritası nedir? Nasıl kullanılır? Instagram arama haritası nedir? Nasıl kullanılır?

Editör: Burak Karahan