Charouz Racing System, yapatığı duyuru ile Cem Bölükbaşı'nın Formula 2 kontratının karışlıklı anlaşma ile feshedildiğini açıkladı. 

Sezon başında Formula 2 takımlarından Charouz Racing System ile anlaşma imzalayarak büyük bir başarıya imza atan Cem Bölükbaşı, ilk sezonunu tamamlayamadan takımı ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.

Formula 2 serüveni 1 sezon bile sürmedi

Formula 2 serisinde yarışan ilk Türk olan Cem Bölükbaşı (GP2 adıyla koşulan dönemde Jason Tahincioğlu yarışmıştı), sezona şanssızlıklar ile başlamış ve istediği sonuçları elde edememişti. Suudi Arabistan'daki kazası, İspanya testlerinde yaşadığı olay ve yarışlarda karıştığı kazalar nedeniyle uzun süre pistlerden uzak kalan ve şanssız dönemler geçiren Cem, kimi zaman iyi yarışlar çıkarsa da puan alma başarısını gösterememişti.

cem-bolukbasi-ve-formula-2-takimi-sozlesmeyi-karsilikli-feshetti-ddJE

Charouz Racing System geçtiğimiz günlerde Instagram sayfasından Cem'in ismini kaldırmış ve temsilcimizin takımdan ayrılacağı dedikoduları da başlamıştı. Charouz Racing System tarafından bu ayrılık resmi olarak duyuruldu.

Süreyya Hanım’ın muhteşem değişimi: Audi’de logo değiştirme akımına katıldı Süreyya Hanım’ın muhteşem değişimi: Audi’de logo değiştirme akımına katıldı

Cem ile Charouz Racing System arasında olan 1+1 yıllık sözleşme karışılklı anlaşmanın sonrasında feshedildi. Temsilcimiz sezonun geri kalanında takımla yarışmayacak. 

Cem Bölbükbaşı'nın ayrılmasıyla boşalan koltuğa ise mevcut IndyCar pilotu Tatiana Calderon oturacak. 

Cem'in takım arkadaşı olan eski Formula 1 pilotu Emerson Fittipaldi'nin torunu Enzo Fittipaldi, bu sezon topladığı 100 puanla şampiyonada 4. sırada yer alıyor. Espor'dan gerçek pistlere adım atan ve Formula 2'ye kadar yükselen Cem Bölükbaşı'nın kariyerinde nasıl bir yol çizeceği ise şuanda bilinmiyor. 

Cem'in Yerine Tatiana Calderon

Cem Bölükbaşı'nın yerinde bu hafta sonu düzenlenecek olan Belçika yarışında piste çıkacak olan Tatiana Calderon, 2019 yılında ayrıldığı F2'ye geri dönmüş olacak. 

BP-calderon-1280x720

Takım sahibi Antonín Charouz, Calderón'un gelişinden heyecanlı olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Tatiana'yı ağırlamaktan çok mutluyuz. Onu uzun zamandır takip ediyoruz, çok rekabetçi bir sürücü ve tecrübesi kesinlikle takım için gerçekten değerli olacak. Bu hafta sonu bizim için çok önemli olacak, çünkü dört raundumuz kaldı ve önümüzde zorlu bir üçlü başlık var, bu da Abu Dabi'ye gelip sezonu yüksekte kapatmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamızı gerektirecek."

Peki siz Cem Bölükbaşı'nın kısa süren Formula 2 sezonuyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.