Geliyor gelmekte olan: Apple'ın yeni çiplerinin eli kulağında Geliyor gelmekte olan: Apple'ın yeni çiplerinin eli kulağında

Samsung’un yeni Galaxy Book 3 serisi, Galaxy Book 3, Book 3 360, Book 3 Pro, Book 3 Pro 360 ve Galaxy Book 3 Ultra gibi birçok farklı modelle çıkış yapacak. Bu modellerin en uygun fiyatlı olanı Galaxy Book 3’ün etkinlik öncesinde yüksek çözünürlüklü görselleri ve teknik özellikleri sızdırıldı.

Samsung Galaxy Book 3 özellikleri

samsung-galaxy-book-3-1

Sızıntılarıyla tanınan SnoopyTech, Galaxy Book 3’ün görüntülerini ve teknik özelliklerini paylaştı.

15.6 in. FULL HD ekranla gelecek olan Samsung Galaxy Book 3’ün LCD mi yoksa OLED panele mi sahip olacağını henüz bilmiyoruz. İşlemci tarafından Intel 13. Nesil i5/i7 ile gelecek olan dizüstü bilgisayarın Thunderbolt 4 olması muhtemel 2 adet USB-C girişi olması bekleniyor. Bunun yanı sıra 2 adet USB 3.2 Type-A portu, HDMI portu, microSD kart yuvası, 3.5mm kulaklık girişi de cihazın üzerinde olacak portlar arasında.

FnvZLHjWYBMMZ9K

1.56 kg ağırlığındaki dizüstü bilgisayar 15.4 mm inceliğinde olacak ve ek bir SSD yuvasına sahip olacak. Cihazdaki depolama alanı SSD ve microSD kart yardımıyla 2TB’a kadar arttırılabilecek.

FnvZFz_WYA4Mzej

En düşük 8GB LPDDR5 RAM, 256GB PCIe 4.0 NVMe SSD ile gelmesi beklenen dizüstü bilgisayar, özel sayısal tuş takımı olan klavyeyle gelecek. Galaxy Book 3’ün 65W USB-C güç adaptörüyle gelmesi bekleniyor.

Editör: Burak Karahan