iPhone cihazlarında bulunan Mac bağlantısı sayesinde Hücresel veriyi direkt olarak Mac cihazlarında paylaşabiliyorlar. Kolaylık sağlayan bu özellik sadece iPhone cihazlarında bulunuyor ama alınan karar doğrultusunda artık Android kullanıcıları da bu özellikten yararlanabilecek.

Bu özellik Microsoft'un yeni sürümü Windows 11'de test edilmeye başladı. Android kullanıcıları bu bağlantıyla inretnet bağlantısını direk Windows 11 ile paylaşabiliyor. Bu bağlantı Windows 11'in Wi-Fi (kablosuz ağ) paneli üzerinden gerçekleştirilecek. 

Windows'a saklanmış gizli klasörler nasıl bulunur? Windows'a saklanmış gizli klasörler nasıl bulunur?

c5ecd983-e264-4d81-812a-dfb332265591

Bu özellik şu anda OneUI 4.1.1'e veya daha üst bir sürüme sahip olan Samsung model telefonlar kullanabiliyor.Surface Duo cihazlarının da Windows 11 Build 25179'dan yararlanabileceği iddia ediliyor.

Şu anda internete bağlanabilmek için kullanıcıların Android telefonlarındaki mobil erişim özelliğini aktif etmesi, Windows 11'deki Wi-Fi panelini açması ve şifreyi girerek cihazlarının internete bağlanmalarını  beklemesi gerekiyor. Test aşamasında olan bu özellik sayesinde internet bağlantısı direkt olarak kurulabilecek. 

Windows 11 Build 25179 ile tabletler için optimize edilen görev çubuğu mevcut. Ayrıca getirilen sürüm sayesinde rahatsız edici sorunlar ortadan kaldırıldı. E​​​​​kranı kapalı olan bir dizüstü bilgisayarın harici bir ekrana bağlıyken FIDO özelliğinin çalışmaması gibi vakit kaybettirici bir problemi giderildi.  

Söz konusu  iPhone cihazlarında bulunan bu özelliğin Android cihazlarına getirilmesi kullanıcıların hoşuna gitmiş gözüküyot. Test aşamasında bulunan özellik sadece Windows 11 ve üst sürüm cihazlarında kullanabilecek. Bağlantının ise hangi Android cihazlarına getirileceği bilgisi henüz paylaşılmadı. Paylaşıldığında haberimizde yer vereceğiz.