NETFLİX'TE AİLENİZLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 10 FİLM;

1)Rüzgarı Dizginleyen  Çocuk

The Boy Who Harnessed the Wind, Chiwetel Ejiofor'un ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesinde yazdığı, yönettiği ve oynadığı 2019 İngiliz drama filmidir. Film, William Kamkwamba ve Bryan Mealer'ın The Boy Who Harnessed the Wind adlı kitabına dayanıyor. 2019 Sundance Film Festivali'nde Prömiyerler bölümünde gösterilen film ardından 1 Mart 2019'da Netflix'te yayınlanmaya başladı. 92. Akademi Ödülleri'nde En İyi Uluslararası Uzun Metrajlı Film dalında İngiliz girişi olarak seçildi, ancak aday olarak gösterilmedi. Ejiofor'un yönetmenliğine ve oyunculuğuna övgüler nedeniyle bu yapım sinema sektöründe ve izleyiciler tarafından çok olumlu eleştiriler aldı.

2)Nikolas

Nikolas, Matt Haig'in A Boy Called Christmas adlı kitabına dayanan, Ol Parker ve Kenan'ın senaryosundan Gil Kenan tarafından yönetilen 2021 İngiliz Noel fantezi filmidir.

3)Ahtapottan Öğrendiklerim

Ahtapottan Öğrendiklerim, Pippa Ehrlich ve James Reed tarafından yönetilen, film yapımcısı Craig Foster'ın Güney Afrika'daki bir yosun ormanında vahşi bir ahtapotla ilişki kurmak için harcadığı bir yılı belgeleyen 2020 yapımı Netflix'in orijinal belgesel filmidir. Ayrıca bu belgesel yapım 93. Akademi Ödülleri'nde En İyi Belgesel Film ödülünü kazandı.
 

4)Home Team

Home Team, Charles ve Daniel Kinnane tarafından yönetilen ve Kevin James, Taylor Lautner, Rob Schneider, Jackie Sandler ve Tait Blum'un oynadığı 2022 yapımı Amerikan biyografik spor komedi filmidir. Gerçek olaylardan esinlenen bu film, NFL'den bir yıllık askıya alınması sırasında 12 yaşındaki oğlunun futbol takımına koçluk yapan New Orleans Saints baş antrenörü olan Sean Payton'ın hikayesini anlatıyor.

5)Kurtarma Köpeği Ruby

Kurtarma Köpeği Ruby, Katt Shea'nın yönettiği 2022 Amerikan biyografik drama filmidir. Filmin hikayesi, K-9 arama kurtarma ekibine katılmayı hayal eden, ancak Ruby adında bir barınak köpeğiyle arkadaş olana kadar bundan vazgeçen Dan adlı bir polisin hayat hikayesini anlatıyor. Gerçek bir hikayeye dayananan film, 1905 İngiliz sessiz filmi Rescued By Rover'a atıfta bulunuyor. Bunun yanı sıra film, Netflix tarafından 17 Mart 2022'de dijital platformda yayınlandı.

6)80 Günde Devriâlem

Around The World in 80 Days veya Türkçe ismiyle 80 Günde Devr-i Alem, Jules Verne'in 1873 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan ve  2004 yapımı bir Amerikan aksiyon-macera komedi filmidir. Uyarlamanın yönetmeni Frank Coraci'dir ve bu aksiyon içerikli macera ve komedi unsurları olan filmin başrolünde Jackie Chan ve Steve Coogan yer alıyor. Film on dokuzuncu yüzyılda geçiyor ve eksantrik bir mucit olarak belirtilen Phileas Fogg'un 80 günde dünyayı dolaşma çabasını ele alıyor. 

7)Enola Holmes

AAAABVtavXbJ3pekKiv6PYra0YTNWGn89bYjwQsiAAz0e-WfPH1LcGsrztn5UVYnLrVB4E4HFmIsHqnpwCUu97ek8AQothppBgcD2-GL

Enola Holmes, Nancy Springer'ın 'Enola Holmes' adlı kitap serisine dayanan ve yakın zamanda Netflix'te yayınlanan gizem ve polisiye filmidir. Filmin yönetmeni Harry Bradbeer ve yazarı Jack Thorne'dur, ayrıca Stranger Things'ten tanıdığımız Millie Bobby Brown, başrol karakter olarak Enola Holmes rolündedir. Filmde Sam Claflin, Henry Cavill ve Helena Bonham Carter, yardımcı rollerde yer almaktadır.

Twitch, cinsel ve şiddet içeren canlı yayınları filtreleyecek yeni özelliğini duyurdu! Twitch, cinsel ve şiddet içeren canlı yayınları filtreleyecek yeni özelliğini duyurdu!

8)Yenilmez Şampiyon

Yenilmez Şampiyon, Thomas Carter tarafından yönetilen 2014 Amerikan spor drama filmidir. Film Kaliforniya'daki Concord De La Salle Lisesi tarafından 151 maçlık rekor kıran 1992-2003 lise futbolu galibiyet serisini ele alıyor. Koç Bob Ladouceur rolünde Jim Caviezel, Bev Ladouceur rolünde Laura Dern, yardımcı antrenör Terry Eidson rolünde Michael Chiklis ve Chris Ryan'ın arkasında koşan Alexander Ludwig rol alıyor. Film, Neil Hayes'in 2003 yılında North Atlantic Books tarafından yayınlanan When the Game Stands Tall adlı kitabının bir uyarlamasıdır.

9)Zathura: Bir Uzay Macerası

Zathura: Bir Uzay Macerası, 2005 yapımlı bir fantastik bilim-kurgu filmidir.

Babaları işteyken evin içinde tartışan Danny ve Walter'ın bir kovalamaca sonucunda bodrum katında tuhaf metal bir oyun bulurlar ve tek başına oynamaya başlarlar...

10)Mowgli Orman Çocuğu

Mowgli Orman Çocuğu‎‎, ‎‎Andy Serkis'in‎‎ yönettiği ve Callie Kloves'ın senaryosuyla ‎‎Rudyard Kipling'in‎‎ ‎‎Mowgli‎‎ hikayelerine dayanan 2018 ‎‎macera‎‎ ‎‎drama‎‎ filmidir.‎‎ Filmin kadrosunda ‎‎Rohan Chand‎‎, ‎‎Matthew Rhys‎‎ ve ‎‎Freida Pinto'nun‎‎ yanı sıra ‎‎Christian Bale‎‎, ‎‎Cate Blanchett, Benedict‎‎ ‎‎Cumberbatch‎‎, ‎‎Naomie Harris gibi isimler‎‎ yer alıyor. Filmde, kurtlar tarafından yetiştirilen yetim bir insan çocuğunun ‎‎bir kaplandan‎‎ kaçarken başından geçen olaylar ele alıyor.‎

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz