Dizinin merkezinde, yine kız kardeşler Vi ve Jinx yer alıyor. İki kardeş arasındaki çatışma, Piltover ve Zaun şehirleri arasındaki ölümcül savaşın temelini oluşturuyor. Vi, şimdi kardeşi Jinx'i yakalama ve tehlikeli madde Shimmer'ı yok etme görevinde. MOBA hayranları, Caitlyn ve Ekko gibi tanıdık yüzleri tekrar görecekler. Ayrıca Singed ve Warwick gibi yeni karakterler de bu sezon diziye katılacak. Yeni sezonun Kasım ayında yayımlanması planlanıyor.

YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı

Bu yeni sezon, etkileyici görseller ve sürükleyici bir hikaye sunarken, aynı zamanda Arcane için bir sonu işaret ediyor. Arcane'in ortak yaratıcısı Christian Linke, League of Legends geliştirme güncellemesinde şunları söyledi: “Bu dizi, muhteşem animasyon stüdyosu Fortiche ile olan büyük hikaye anlatma yolculuğumuzun ve ortaklığımızın sadece başlangıcıdır. Bu projeye başladığımız ilk günden itibaren çok belirli bir son planımız vardı, bu da Arcane'in hikayesinin bu ikinci sezonla tamamlanacağı anlamına geliyor. Arcane, Runeterra'da anlatmak istediğimiz birçok hikayeden sadece ilki.”

Arcane'in net bir son noktaya sahip olması, dizinin tatmin edici bir finalle sonuçlanmasını sağlayacak ve izleyicilerin yarım kalmış bir hikaye ile baş başa kalmalarını engelleyecek. Fortiche ile devam eden yaratıcı ortaklık, hayranlar için büyük bir teselli olacak. League of Legends’ın şu anda 160'tan fazla şampiyonu olduğu düşünüldüğünde, keşfedilecek daha birçok hikaye var.

Editör: Enes Sapmaz