Bu özelliği kullanmak için, YouTube Music uygulamasının sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine dokunun ve mikrofon simgesinin yanındaki dalga formu simgesini arayın. Bu simgeye dokunarak mırıldanmaya veya şarkı söylemeye başlayabilirsiniz ve uygulama, şarkının kapak resmi, adı, sanatçısı, albümü, çıkış yılı ve diğer ilgili bilgileri içeren tam ekran bir sonuç sayfasını hızla gösterecektir. Bu işlevsellik, Pixel cihazlarındaki "Now Playing" özelliğinde kullanılan ve sesi orijinal kayıtla eşleştiren yapay zeka teknolojisinin üzerine inşa edilmiştir.

Netflix'ten sonra şimdi de Disney! Hesap paylaşma dönemine son... Netflix'ten sonra şimdi de Disney! Hesap paylaşma dönemine son...

youtube (2)

Yeni araç, YouTube Music for Android'ın 7.02 sürümündeki sunucu taraflı bir güncellemenin parçası olarak geliyor. Bu özelliğin iOS kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağına dair kesin bir bilgi olmamakla birlikte, yakın gelecekte gelmesi bekleniyor.

Bu özellik YouTube Music için yeni olsa da, benzer araçlar başka platformlarda zaten mevcut. Google Arama, 2020 yılında "mırıldanarak arama" aracını tanıttı ve geçen yıl normal YouTube uygulaması benzer bir özelliği sunmaya başladı. Ayrıca, başka bir çevrimiçi müzik akış hizmeti olan Deezer, 2022 yılında "mırıldanarak arama" özelliğini kullanıma sundu.

Editör: Enes Sapmaz