Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı! Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı!

Disney, Kanada aboneleri için geçen sonbaharda benzer kısıtlamaları uygulamıştı ve şimdi de bu uygulamayı tüm dünyaya yaymaya hazırlanıyor. Şirketin CFO'su Hugh Johnston, şubat ayındaki bir kazanç çağrısında bu planı paylaşmış ve "Ücretli paylaşım bizim için bir fırsat. Rakibimizin açıkça yararlandığı bir fırsat ve önümüzde duran bir fırsat. Önümüzdeki birkaç ay içinde alacağımız çok belirli adımlar var." demişti.

Disney'e ait Hulu, 14 Mart'ta kendi şifre paylaşımına sınırlama getirme sürecine başladı ve her iki akış servisinin kullanım şartları, başkalarının müşterilerin giriş bilgilerini kullanmasını açıkça yasaklıyor.

Akış servisleri arasında şifre paylaşımını sınırlama trendi giderek yaygınlaşıyor ve bu durum onlar için çalışıyor gibi görünüyor - bizim için değil. Analitik şirketi Antenna'ya göre, Netflix'in ABD'deki kayıtları, kuralın yürürlüğe girmesinden sonraki ilk dört günde, önceki 60 günden %102 arttı. Ortalama olarak, günlük 73.000 yeni kayıt yapıldı ve iptallerin çok önünde. Max de bu yıl şifre paylaşımını kısıtlamaya başlayacak ve 2025 yılında tamamen sıkı denetim yapacak.

Disney+, bu Haziran'da bazı ülkelerde kısıtlamalara başlayacak ve Eylül ayında ikinci bir dalgada daha ülkeleri kapsayacak. Şu anda ABD'nin hangi grupta olduğu net değil, ancak Disney, tarihler yaklaştıkça ayrıntılı bilgi vermesi bekleniyor.

Editör: Enes Sapmaz