Amerikalı YouTuber MrBeast, son videosunda 1000 kişiyi körlükten kurtardıktan sonra çok sayıda destek mesajı aldı. YouTuber videodan saatler sonra artık dikkatini siyasete çevirdiğini açıkladı.

Gerçek adı Jimmy Donaldson olan MrBeast, ABD Başkanlığı için aday olup olmaması gerektiğini takipçilerine sormak için Twitter’dan bir anket başlattı. 

Türkiye saati ile 11.32 itibarıyla ankette 1.5 milyona yakın kişi oy kullandı ve bu oyların %70’i ‘Evet’ yönündeydi. Takipçilerinin ezici bir çoğunluğu ünlü YouTuber’ın Beyaz Saray için yarışması gerektiğini düşünüyor.

Netflix'ten sonra şimdi de Disney! Hesap paylaşma dönemine son... Netflix'ten sonra şimdi de Disney! Hesap paylaşma dönemine son...

Bir kullanıcı açılan anketin altına "Bunun bir gün gerçek olması için dua ediyorum. Donald Trump ve Joe Biden oldukça komik başkanlar. Ama Jimmy Beast'in bir ABD başkanı olarak tarih kitaplarında yer aldığını hayal edin. Bu, muhtemelen şimdiye kadarki en komik başkanlık dönemi olurdu." şeklinde yorum yaptı.

MrBeast’in yaşı tutmuyor

Bir Twitter kullanıcısı, 24 yaşındaki MrBeast'in ABD Başkanlığına aday olacak kadar yaşlı olmadığını söyledi ve aslında önemli bir gerçeği de ortaya çıkardı. ABD Anayasası'nın 2. maddesine göre Başkan, doğuştan ABD vatandaşı olmalı, en az 35 yaşında olmalı ve 14 yıldır ABD'de ikamet ediyor olmalıdır.

Yani ünlü YouTuber’ın ABD başkanı olabilmesi için daha önünde 10 yıl var. 

En son videosunda 1000 Kör insanın ilk kez görmesine yardımcı olan MrBeast’in sadece bu video için toplamda 5 milyon dolar harcadığı düşünülüyor.

Editör: Burak Karahan