YouTube, yaratıcılar için ek yorum kontrollerini duyurdu ve bu özellikleri tüm kullanıcılara sunmaya başladı. YouTube, platformunda bir denge bulmaya çalışıyor ve bu bağlamda, yaratıcılara ek yorum kontrolleri sunuyor, en dikkat çekici olanı ise yorumları dondurma seçeneği.

İnceleme ayarıyla farklı olarak, dondurma seçeneği tamamen herhangi bir yorumun gelmesini durdurur, birikme riskini ortadan kaldırır ve olumsuz ve uygunsuz yorumları görme riskini azaltır. Temelde, birisi YouTube dışında video oluşturma veya diğer etkinliklere zaman ayırmak istiyorsa, izleyicilerin yanıtlarının canlı yayına gitmesini düşünmeden bunu yapabilir.

Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı! Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı!

YouTube ayrıca, yorum ayarlarına yorumları dondurma özelliğini eklemenin yanı sıra, bazı yorum ayarlarını yeniden düzenleyip yeniden adlandırdı. Artık, yaratıcılar yorum ayarlarının altında üç seçenek görecekler: Açık, Dondur ve Kapalı. Yorumlar açık olduğunda daha spesifik moderasyon seçenekleri ortaya çıkar. Bunlar arasında, inceleme için uygun olmayabilecek yorumları tutan Temel seçeneği bulunmaktadır. Ardından, her yorumu inceleyip onaylamadan önce kamuoyuna açıklamadan önce gözden geçirmelerine izin verir. Yaratıcılar ayrıca bu ek filtreler olmadan yorumların açık olmasını tercih edebilirler.

Editör: Enes Sapmaz